17 Квітня 2024, 22:59 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація книги «Подорож» Іди Фінк у Львові - 18 Квітня 2017

Презентація книги «Подорож» Іди Фінк у Львові

Категорія: «Події»
Дата: 18 Квітня 2017 (Вівторок)
Час: 20:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Львів
Місце: Перша Львівська Медіатека
Адреса: вул. Мулярська, 2А
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 967


У вівторок, 18 квітня, у Першій Львівській Медіатеці (вул. Мулярська, 2 А) відбудеться презентація книжки Іди Фінк «Подорож» (ВСЛ). Розмову вестимуть перекладачка, редакторка польського інформаційного порталу Culture.pl Наталка Римська та поет, радіоведучий Володимир Бєглов. Початок о 19:00. Вхід – вільний.


Історія Іди Фінк могла би бути документальною, але чи є вона такою, чи ні — це нічого не змінює для книги. Ідеться тут про типову єврейську подорож на межі життя і смерті — подорож позачасову, але водночас детально конкретизовану в добі Другої світової. Проте ця типовість — моторошна, бо подано її беземоційною розповіддю однієї з дівчат-сестер, котрі, переживши карколомні й виснажливі перипетії арештів, примусових робіт, маскувань, переслідувань і втеч у нацистській Німеччині, все-таки витримали і вижили.

«Про Іду Фінк я довідалася від відомого перекладача і голови польського ПЕН-Клубу Адама Поморського, — каже перекладачка книги Наталка Римська. — Мене просто поглинув стиль розповіді письменниці – стиснений, мов пружина. За словами самої авторки, це – «писання пошепки». Слово Голокост у повісті «Подорож» не з'являється жодного разу, проте ця історія балансування на невидимій межі життя і смерті двох сестер зі Збаража є його найдокладнішим документом». 

Фінк практично не роздає оцінок персонажам, які вигулькують на сторінках книги й у долі головних героїнь, — жорна доволі ще свіжої історії роблять це замість неї. А проте, попри тривожний початок і перебіг подій, авторка все-таки дає щасливе закінчення. І в цьому її неймовірна сила, що дає читачу можливість переосмислити своє життя.


Іда Фінк  єврейська письменниця. Народилася у Збаражі в освіченій єврейській родині: батько був лікарем, мати — вчителькою. Вивчала музику в Консерваторії Польського Музичного Товариства у Львові. Після нацистської окупації разом з батьками та сестрою опинилася у збаразькому гетто. 1942 року зі сестрою втекла з гетто і до кінця війни переховувалася. По завершенні Другої світової війни мешкала в Польщі. 1957 року емігрувала до Ізраїлю. Була членом Спілки польськомовних авторів Ізраїлю. Проза Фінк зосереджена передовсім довкола теми Голокосту, її перекладено англійською, французькою, івритом, німецькою, данською, норвезькою, італійською та іншими мовами.


18 квітня. Початок о 19:00. Львів, Перша Львівська Медіатека, вул. Мулярська, 2А


0 коментарів

Залишити коментар

avatar