28 Листопада 2022, 05:46 | Реєстрація | Вхід
/ «Франческа. Повелителька траєкторій» у Києві - 4 Червня 2018

«Франческа. Повелителька траєкторій» у Києві

Категорія: «Події»
Дата: 04 Червня 2018 (Понеділок)
Час: 18:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота»
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 822


У понеділок, 4 червня, кияни матимуть чудову нагоду зустрітися з Доржем Бату – письменником, журналістом та оператором корекції траєкторій НАСА. У Книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) автор захопливих історій «Франческа. Повелителька траєкторій», що вийшли у «Видавництві Старого Лева», розповість про космічні будні Командного центру управління польотами ;) Модерує зустріч Галина Сергеєва - журналістка, кореспондент ТСН (канал «1+1»). Не проґавте! Початок о 18:30.

У минулому Дорж Бату працював ведучим новин на українських загальнонаціональних телеканалах і готував репортажі з гарячих точок. Згодом – на британському «Sky News» та «Голосі Америки». А сьогодні він — оператор корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США. Неймовірних життєвих історій, звісно, назбиралось чимало. Проте у своїй новій книжці «Франческа. Повелителька траєкторій» Дорж зосередився на останньому з перелічених досвідів. Герої його книжки – цілком реальні працівники НАСА – відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій.


Під час «космічних робочих буднів» з Доржем, його напарницею Франческою, полковником Вескоттом, Сарою та професором Расселом постійно трапляються кумедні, незвичайні історії. Найчастіше у різні халепи потрапляє сицилійка Франческа (або Чессіна, як її по-дружньому називає письменник). Усе, до чого вона торкається, вибухає, горить і розбивається. 

«Якщо чесно, я і не думав про книжку, – розповідає Дорж. – Так зійшлися зорі: я перебрався до іншого штату і пішов на нову роботу (до того певний час суміщав роботу у лабораторії і працював для ТСН у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку). Друзі постійно питали: "Ну, що там?", "Ну, як там?". Зрозумів, що зручніше буде публікувати невеличкі історії з роботи на своїй сторінці у Facebook. Не очікував, що ці оповідання читатиме хтось, окрім моїх друзів та колег. Але на певному етапі зрозумів, що мене читають люди, котрих я вперше бачу... Тоді, понад рік тому, я писав нерегулярно і якось не дуже приділяв тому увагу, бо на новій роботі тривало напружене навчання. А потім, випадково відкривши розділ "запити на спілкування" у приватних повідомленнях, знайшов з пару десятків листів – люди вимагали більше і більше Франчески! Нестачі матеріалу в мене не було – Чессіна чудила і продовжує чудити регулярно, а ще до цього додались мої репортерські навички, і на читачів, як горох з дірявого мішка, посипались історії».

Якщо у мережі читач знайде окремі оповідки з життя наших героїв, то у книжці – це суцільна захоплива історія. Письменник разом з літредактором книжки Олексою Негребецьким додали нові розповіді та поєднали історії так, аби вони були пов‘язані і незалежні водночас. Окрема робота була за ілюстратором Олександром Ком’яховим: «Мало-хто з моїх читачів знав, як виглядає Франческа, на ілюстраторі лежала велика відповідальність, оскільки у малюнках дуже важливим було передати настрій головної героїні. До слова, Сашко впорався з цим на усі сто: його Франческа – це фактично фотографічна копія моєї напарниці», – зауважив письменник. Тож, дорогі читачі, розгортайте книгу, беріть автограф у автора – і мерщій до космічних пригод разом з Доржем Бату та Франческою!


Дорж Бату (Андрій Васильєв) — український журналіст бурято-монгольського походження. Народився і виріс у Бурятії, закінчив Бурятський державний університет. За освітою історик-сходознавець, спеціаліст з історії Китаю. Одружився з українкою і 2002 року переїхав жити до України. Працював телевізійним журналістом на загально­національних каналах «1+1» та «Інтер». Переїхавши до США, працював кореспондентом «ТСН» та «Голосу Америки», член Медіакорпусу ООН. Нині коригує траєкторії і контролює польоти космічних кораблів та сателітів у Національному управлінні аеронавтики і космосу. Веде блог на своїй сторінці у Facebook, де ділиться історіями з роботи в НАСА.

Галина Сергеєва — журналістка, кореспондент ТСН (канал «1+1»)

Київська Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота». Тел.: (044) 235 88 54


0 коментарів

Залишити коментар

avatar