25 Листопада 2020, 19:22 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Книжка Богдана Жолдака «Нестяма» | Київ - 2 Листопада 2017

Книжка Богдана Жолдака «Нестяма» | Київ

Категорія: «Події»
Дата: 02 Листопада 2017 (Четвер)
Час: 17:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Хрещатик, 46
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 522


Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію книжки Богдана Жолдака «Нестяма», яка відбудеться 2 листопада за участю автора. Початок – о 18.30. Модераторка – Вікторія Стах.

Богдана Жолдака сміливо можна назвати найвеселішим прозаїком сучасної української літератури – блискучий оповідач, неперевершений відтворювач живої народної говірки з її дивовижною фонетикою і суржиком, за що письменника часто критикували ортодоксальні прихильники чистої літературної мови. Ще він – розкішний майстер побрехеньок: історіям Жолдака про Гітлера чи Сталіна віриш беззастережно попри цілковите розуміння їхньої абсурдності, а прочитавши фразу «Повний курс органевтики для технікумів та вищої школи», негайно берешся шукати в інтернеті, що ж це за наука така, і, звісно ж, жодних пояснень не знаходиш, бо то чистісінька вигадка.

За словами письменниці й редакторки «Нестями» Вікторії Стах, ця проза така кінематографічна, що здається, її персонажів знаєш особисто багато-багато років і до кожного з них, попри їхню недолугість, а часто й відверту пришелепкуватість, переймаєшся симпатією. 


«Її повна розкутість, абсолютно вільне, автономне дихання, її максимальна незалежність від будь-яких ідеологічних і фахових рецептів стали, по-перше, відповіддю сформованої в нових історичних реаліях художницької свідомості на вічний спочин догматів соціалістичного реалізму, а по-друге – актом свідомого подразнення закостенілого уявлення про «красне письменство», «канонізованого» і значною частиною його продуцентів, і його споживачів, — каже Вікторія Стах. – Оцей другий чинник, на моє переконання, є домінантою творчого начала Богдана Жолдака».


Богдан Жолдак – письменник, сценарист, драматург, телеведучий. Працює на кіностудії «Рось» при АТ «Компанія «Рось», викладає сценарну майстерність на кінофакультеті Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого. Член Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України й об'єднання «Кінопис».


Київська Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46. Тел.: (044) 337 97 72


0 коментарів

Залишити коментар

avatar