23 Січня 2022, 08:48 | Реєстрація | Вхід
/ Міжнародний фестиваль «Острів Європа» | Вінниця - 16 Червня 2019

Міжнародний фестиваль «Острів Європа» | Вінниця

Категорія: «Фестивалі»
Дата: 16 Червня 2019 (Неділя)
Час: 11:00
Вартість: за умовами фестивалю
Місто: Вінниця
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 2005


Міжнародний фестиваль «Острів Європа», Вінниця
International Europe Island Festival, Vinnytsia
Локальні тексти і камерні літератури | Local texts and chamber literatures
14-16 червня 2019 / 2019, June 14-16

14-16 червня 2019 року у Вінниці на різних відкритих локаціях міста вже вдруге відбудеться Фестиваль «Острів Європа». Цьогоріч він матиме повноцінний статус Міжнародного, орієнтуючись на широку аудиторію учасників та відвідувачів. Традиційно «о.Є» вирізнятиме увага до малих мов, «камерних» літератур і локальних текстів, а також тих письменників, чиї твори в Україні ще не виходили окремими книжками. 

Серед учасників та учасниць фестивалю будуть володарі та володарки престижних  премій Європи та світу з країн Вишеградської четвірки, Балкан, Швейцарії та Німеччини

Лейтмотивами фестивалю стануть дві важливі річниці: 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР та 30-річчя падіння Берлінської стіни. Європейські інтелектуали й інтелектуалки протягом трьох днів у Вінниці міркуватимуть про роль мистецтва у «зшиванні» націй та утвердженні свободи, зокрема в епоху постсоціалізму. Питання об’єднання, порозуміння й долання кордонів стане лейтмотивом як загальної, так і спеціальних програм, покликаних проговорити важливі й актуальні для сучасної Європи теми: території, мови, гендеру. Нововведення цьогорічного фестивалю – повноцінний англомовний супровід та переклад


Організатори фестивалю продовжать експериментувати із можливостями міського простору Вінниці – заходи фестивалю задіюватимуть нові локації, де ще ніколи не відбувалися мистецькі події, а також найлітературніші куточки міста (сад Коцюбинського, Майдан Незалежності, сходи на Кумбарах). Особливе місце на фестивалі відведене острову Кемпа, де за задумом організаторів пройде єдина в році унікальна «тиха» літературна подія для підкреслення важливості цього об’єкта в міській екосистемі.

У програмі фестивалю заплановані найрізноманітніші заходи: поетичні читання в атмосферних місцях, дискусії, авторські зустрічі, презентації, музичні виступи, екскурсії, перформанси-потрясіння та спонтанні мистецькі акції. Спецподією цьогорічного фестивалю стане виставка про класика їдишомовної літератури Іцхака Йоеля Лінецького родом із Вінниці. У своїх творах він описував життя Єрусалимки – одного з найбільш автентичних та колоритних кварталів Вінниці. «Острів Європа» заснований українськими літераторками Катериною Калитко й Анною Вовченко у 2015 році. Проект покликаний артикулювати здобутки «малих» та «камерних» літератур Європи (Центрально-Східна Європа, Балкани, Середземномор’я та інші регіони, а також творчість мігрантів) і їхній зв’язок з українським історико-культурним контекстом.


Організатори: громадська організація «Культурний Кампус» та Вінницька міська рада.
З додатковими питаннями звертайтеся до прес-секретарки фестивалю Людмили Кліщук (097) 06 89 747. 


0 коментарів

Залишити коментар

avatar