02 Березня 2024, 05:57 | Реєстрація | Вхід
/ Менторська програма для українських видавців «3х3» - 11 Червня 2017

Менторська програма для українських видавців «3х3»

Категорія: «Конкурси»
Дата: 11 Червня 2017 (Неділя)
Час: 00:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Україна-Британія
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 2147


Британська видавнича індустрія є одним із головних сегментів креативної економіки країни. У 2014 році прибуток від неї становив 10.18 млрд фунтів стерлінгів, що є більш ніж дев’ятою частиною всієї креативної економіки Об’єднаного Королівства. В країні офіційно зареєстровані понад дві тисячі видавництв, які на рік видають більше 183 тисяч книжкових найменувань. Крім того, видавнича індустрія Британії є світовим лідером у застосуванні інноваційних технологій, в тому числі, дружніх до навколишнього середовища, бізнес-моделей, зокрема експортних, а також у роботі в цифровій дистрибуції.

У рамках своєї щорічної літературної програми Британська Рада в Україні оголошує конкурс для представників українських видавництв на участь у менторській програмі «3х3». Це можливість для трьох українських фахівців та їхніх команд упродовж 6-ти місяців залучити до розробки нових проектів спеціалістів із провідних британських видавництв - Penguin RH Children, Granta i Profie.

Якщо ваше видавництво планує започаткувати нову літературну серію чи вихід роману дебютанта; якщо перед вами стоїть завдання збільшити кількість продажів прав за кордон або повністю ребрендувати видавництво, під час менторської програми «3х3» ви зможете дізнатися, яким чином були налаштовані подібні робочі процеси в успішних британських видавництвах, запозичити досвід в іноземних колег та разом пропрацювати стратегію.

Менторська програма передбачає двосторонні ознайомлювальні візити учасників проекту «3х3» в Україну та Великобританію та щомісячне дистанційне спілкування. Проект триватиме від липня 2017 до лютого 2018.

Для участі у менторській програмі «3х3» необхідно заповнити аплікаційну форму англійською мовою до 11 червня 2017 року. Результати будуть оголошені 26 червня 2017 на веб-сайті та соціальних сторінках Британської Ради та партнерських платформах.


Ключові дати проекту

 • 23 травня - 11 червня 2017 – Прийом заявок
 • 26 червня 2017 – Оголошення результатів
 • 31 липня - 3 серпня 2017 – Візит британських менторів в Україну
 • Вересень-грудень 2017 – Поїздки українських учасників проекту у Великобританію
 • Вересень 2017 - Лютий 2018 – Щомісячні дистанційні сесії
 • Лютий 2018 – Підбиття підсумків проекту, публічна презентація на Літературному конгресі
Витрати, пов’язані з поїздками українських учасників проекту до Великобританії, покриватиме Британська Рада в Україні

Критерії

Українським учасникам необхідно:
 • чітко описати ідею нового проекту чи завдання, для вирішення якого ви хочете залучити британського ментора;
 • надіслати заявку, що продемонструє набутий досвід у видавничій справі, амбіції та прагнення довготривалої кар’єри в українському видавничому секторі;
 • мати повноваження для реалізації проекту або письмову згоду від директора видавництва;
 • вільно володіти англійською мовою на рівні вище середнього;
 • взяти участь у дводенній ознайомлювальній програмі для британських фахівців в Україні та публічно презентувати діяльність свого видавництва у рамках спільної зустрічі всіх учасників проекту;
 • взяти тижневе відрядження для поїздки у Великобританію у період з вересня по грудень 2017;
 • проводити регулярні Skype-сесії з британським ментором, по одній годині на місяць протягом півроку, а також надсилати організаторам короткі нотатки щодо прогресу проекту після кожної Skype-cесії;
 • взяти участь в підсумковому оцінюванні проекту після завершення менторської програми та через 6 і 12 міс. після завершення менторської програми (у форматі письмового опитування);
 • представити результати проекту на IV Конгресі «Literature In Action» у лютому 2018 року.
У відборі українських видавництв візьмуть участь представники київського та лондонського офісів Британської Ради, ГО «Український Літературний Центр» (ULC), НКММК «Мистецький Арсенал», а також фахівці британських видавництв.

Британські ментори


Cесілі Ґейфорд (Cecily Gayford) працює старшим випусковим редактором у видавництві Profie. Вона приєдналася до видавництва у 2012 році відразу після закінчення бакалаврату з англійської мови і літератури в Оксфордському університеті. Серед авторів, яких вона представляє - Вел Макдермід, Мартін Сіксміт, Рубі Тендоу і Джим Аль-Халілі. Сесіль відповідає за серію Wellcome Collection. Також до її видавничих проектів входить випуск популярної збірки коротких історій "Вбивство під різдвяною ялинкою” (2016)

Видавничий дім Profie був заснований у 1996 році Ендрю Франкліном та Стівеном Броу із фокусом на різнопланову нон-фікшн літературу, зокрема історію, бізнес та економіку, науку та біографічну прозу, з вкрапленнями гумору. У 2011 році Profile запустили серію The Clerkenwell Press, що спеціалізується на художній літературі, а також на перекладній художній та нон-фікшн літературі. Серед авторів-бестселерів видавництва - Мері Берд, Алан Беннетт, Саймон Ґарфілд, Френсіс Фукуяма, Саймон Дженкінс, Атул Ґаванде і Сенді Токсвіґ. У 2015 році Profile здобув премію як найкращий незалежний видавець за версією The Bookseller Industry Awards. Офіційний видавничий партнер журналу Economist вже протягом 20 років.Анджела Роуз (Angela Rose) приєдналася до видавництва Granta у 1995 році у ролі асистентки редакційного відділу однойменного журналу. У 1999 році стала директоркою з авторських прав видавничого дому Granta, а згодом i Portobello внаслідок їхнього злиття у 2008 році. Оскільки розмір видавництва порівняно невеликий, Анджела тісно співпрацює з усіма департаментами і має добре уявлення про роботу кожного з них.

Granta, заснована у 1989 році, можна назвати одним із найбільш незалежних і престижних видавців у Великобританії. Компанія видає близько 25 найменувань протягом року, серед яких як художня проза, так і висококласний нон-фікшн. Видавництво спеціалізується на новаторській, амбітній та витонченій літературі - зокрема, під його крилом видавалися романи Лінди Ґрант, Ромеша Ґунесекера, Елеанор Каттон і Анн Лендсман. Серед «класиків», представлених у видавництві, - Джозеф Рот, Леонардо Шаша, Фред Вандер, Еліас Канетті, Джо Ланґер та інші. Окрім того, команда Granta постійно шукає і плекає нові таланти.Ханна Бурн (Hannah Bourne) спеціалізується на маркетингу видавничої індустрії. Її професійний досвід налічує 12 років, упродовж яких вона працювала як з дорослими, так і з дитячими найменуваннями у видавництвах DK, HarperCollins Children’s Books, Penguin RH Children. Зараз очолює відділ маркетингу в Penguin Random House Children.

З моменту свого заснування у 1935 році назва Penguin Group вживається майже як синонім поняття «видавнича діяльність». У результаті злиття з іншим видавничим гігантом Random House у 2013 році компанія стала найбільшим видавцем у світі, випускаючи щороку 70,000 цифрових та 15,000 друкованих найменувань,

Penguin RH працює з рядом широко відомих авторів, серед яких - Лі Чайлд, Ієн МакЮен та Джоджо Мойєс, і займає близько 25% частку британського книжкового ринку.

Дитячі серії видавництва - це й інноваційні підходи до того, як розповідати вже відомі історії, це пошуки нових голосів і яскравих персонажів, це також широке використання нових технологій (мобільних додатків, Soundcloud, Youtube-каналу), аби стати ближчими до своїх молодших читачів.


Партнери проекту: ГО «Український Літературний Центр» (ULC), НКММК «Мистецький Арсенал», культурно-видавничий проект «Читомо».

Сторінка проекту на сайті Британської Ради в Україні: http://www.britishcouncil.org.ua/programmes/arts/literature/3x3publishing

Хочете бути у курсі новин британської літературно-видавничої сфери, її найяскравіших гравців і найцікавіших проектів? Завітайте на сторінку International Literature Showcase http://litshowcase.org/


0 коментарів

Залишити коментар

avatar