01 Жовтня 2023, 12:03 | Реєстрація | Вхід
/ Творча зустріч і презентація книжки «Полон» у Києві - 26 Вересня 2016

Творча зустріч і презентація книжки «Полон» у Києві

Категорія: «Події»
Дата: 26 Вересня 2016 (Понеділок)
Час: 14:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Київ
Місце: Центральна бібліотека Солом’янського району ім. Достоєвського
Адреса: вул. Освіти, 14-а
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: calvaria
Кількість переглядів: 1063


Перша київська презентація гіперреалістичної повісті письменниці й сценаристки Марії Сидорчук «Полон», виданої 2016 року видавництвом «Кальварія».

Історія 12 полонених і двох охоронців. Від їх окремих довоєнних історій й до однієї спільної доби, доби між життям і смертю. Історія про любов, яка приводить на війну і перетворює людину на ката... або героя. І ким ти станеш, не знаєш до самого кінця. Адже у кожного є свій внутрішній полон, який сильніший й, іноді страшніший за фізичну неволю.

Повість написана за мотивами української військової кінодрами Captum, яку 2015 було представлено в Каннах і на інших міжнародних кінофестивалях, а на початку 2016-го показано в українському прокаті. 

Але, якщо в фільмі показано події однієї доби, доби за крок до смерті героїв історії, то в книзі розповідається й про те, що відбувалося з цими людьми до війни, як внутрішньо вони переживають події тієї доби полону, й навіть про те, чим же насправді є душа.
До книги також включено кадри з фільму. У презентації візьмуть участь: 

  • Марія Сидорчук, Авторка книги 
  • Остап Ступка, актор фільму Captum 
  • Антон Сладкевич, продюсер і актор фільму Captum 
  • Петро і Ксенія Мацкевич, видавці книги «Полон» 
Попри очевидний військовий контекст назви, це — історія про пересічну цивільну людину, зі зброєю та без. В умовах, коли катастрофа стає буденною річчю. — говорить Тетяна Євсєєва, кандидат історичних наук, співробітник Інституту історії України НАН України. — Про вічне у цій буденності. І про те, що війна нікому нічого не «спише»: ні тому, хто вірив, що Бога нема і все дозволено, ні тому, хто вірив, що Він є, але можна покаятися біля краденого образу і Він усе простить...0 коментарів

Залишити коментар

avatar