27 Січня 2022, 22:03 | Реєстрація | Вхід
/ «Родинний архів та інші вірші» Бориса Херсонського - 6 Серпня 2016

«Родинний архів та інші вірші» Бориса Херсонського

Категорія: «Події»
Дата: 06 Серпня 2016 (Субота)
Час: 17:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Одеса
Місце: Книгарня-Кав'ярня
Адреса: вул. Катерининська, 77
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 908


У Одесі Борис Херсонський та Мар’яна Савка відкриють таємниці «Родинного архіву та інших віршів»

У суботу, 6 серпня, відбудеться незвичайна презентація одного із найвідоміших російськомовних поетів України, есеїста і перекладача Бориса Херсонського. Під час літературного вечора у одеській «Книгарні Кав'ярні» (вул. Катерининська, 77) автор читатиме вірші написані ним або перекладені українською. Разом з головним редактором «Видавництва Старого Лева» Мар’яною Савкою Борис Херсонський презентує збірку «Родинний архів та інші вірші», яку оформила раритетними фотографіями з архіву поета Людмила Херсонська. Початок зустрічі о 18:30. Вхід вільний.


До першої україномовної книжки Бориса Херсонського увійшли тексти книжок «Родинний архів» і «Мармуровий листок», а також цикли віршів, у яких, крім перекладів, які здійснила поетеса Маріанна Кіяновська, є автопереклади автора українською. А також вірші, які Борис Херсонський написав українською мовою в період між 2013-м і 2015 роками. Усіх їх об'єднує тема родини, пам'яті, пошуку шляху до себе, до свого коріння, до Бога.

«Після анексії Криму і початку війни на Донбасі моє ставлення до державної мови України змінилося. Або - не так, адже я й раніше регулярно читав книги українською мовою і перекладав з української на російську… Змінилося моє ставлення до снобізму щодо української мови, з яким я досить часто стикався. Воно і раніше було негативним, а тепер я радикалізувався. Поглиблення знань з української мови, робота над перекладами своїх російських текстів українською стало для мене надзвичайно важливою роботою. І не останню роль тут зіграло регулярне спілкування з українськими поетами та письменниками, зокрема, з Маріанною Кіяновською. Я став відчувати себе українським літератором, одним з тих, хто пише російською мовою, але літератором, який хоче писати двома мовами».
Борис Херсонський


Борис Херсонський — один із найвідоміших російськомовних поетів України, есеїст і перекладач, лауреат багатьох міжнародних премій, зокрема премії ім. Йосипа Бродського, австрійської премії «Literaris» та ін.


6 серпня, 18:30. м. Одеса, «Книгарня Кав'ярня», вул. Катерининська, 77


0 коментарів

Залишити коментар

avatar