30 Жовтня 2020, 01:42 | Реєстрація | Вхід
/ Події / «Маша, або Постфашизм» Мельника у Києві - 27 Квітня 2016

«Маша, або Постфашизм» Мельника у Києві

Категорія: «Події»
Дата: 27 Квітня 2016 (Середа)
Час: 18:30
Місто: Київ
Місце: Хармс
Адреса: вул. Володимирська, 45А (Дім Вчених)
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 751


Що таке людяність? Яким би було людство, якби фашизм/нацизм з його теорією вищої раси переміг? Чому правда нас лякає? Про людину і те, як нею бути, про історію поділу людей на «вищих» і «нижчих», про літературу як терапію, досвід України, Литви і Франції (і не лише про це все) гості київської книжкової крамниці-кав’ярні Хармс матимуть змогу поговорити із відомим на Заході та в Україні письменником, тричі фіналістом «Книги року–ВВС», володарем цієї премії за 2013 рік, автором одної з найяскравіших книжкових новинок цього сезону «Маша, або Постфашизм» – Ярославом Мельником

Ярослав Мельник вже тривалий час живе за кордоном – у Литві та Франції. В Україну він приїхав спеціально заради презентації свого нового роману, який вже став, за словами критиків, «літературною бомбою» у Литві (там він визнаний фіналістом «Книги року»). «Маша, або Постфашизм» Ярослава Мельника – унікальний для українського книжкового ринку роман. Це і антиутопія, футуристичний, «орвелівський» роман, і триллер, який тримає в напрузі від першої до останнього сторінки. Це сповнений гуманістичного пафосу філософський твір, який шукає відповіді на запитання, чи будь-яка істота, яка має людське тіло, - це людина. А ще це дивовижна історія кохання, адже саме любов є одним із тих мірил, які визначають людське у нас. 


Новий роман Ярослава Мельника «Маша, або Постфашизм», що вийшов у «Видавсництві Старого Лева», – це спроба зрозуміти історичні та психологічні витоки людської жорстокості: чому людина здатна зневажати іншу людину? Чому вона здатна її експлуатувати, вбивати? У цьому романі є вбивства, які ніхто не засуджує, і є любов, яку ніхто не визнає. Є кілька варіантів істин – на вибір. І є правда, якою б жорстокою вона не була. «Будь-яка правда шокує: наша свідомість не хоче прийняти правди, - розповідає Ярослав Мельник. - Ми живемо в жорстокому світі, а покликання літератури – чесно показати цю жорстокість. Пройшовши через шок, ми стаємо глибшими, і в душі загоряється світло. Покладаю чимало надій, що цей роман про вигаданий світ не лише потрясе уяву читача, але і зробить його кращим».


Ярослав Мельник – письменник-сюрреаліст, фантаст, філософ. Володар премії «Книга року BBC-2013» за роман «Далекий простір». Його книги вперше в історії премії тричі поспіль ставали фіналістами цього конкурсу. Вони також неодноразово потрапляли у фінал Книги року в Литві, їх номінували на Європейську літературну премію. Роман «Парії раю», що вийшов в одному з найбільших французьких видавництв, був високо оцінений паризькими критиками. В новому вражаючому своєю метафоричною силою романі Ярослава Мельника «Маша, або Посташизм» йдеться про реалізовану ідею третього Рейху. Яким було би життя в постфашистському суспільстві. І чи не живемо ми вже тепер в епоху постфашистів?


27 квітня (середа), 19:30. Модератор: Тетяна Терен
Київ, Книжкова крамниця - Кафе «Хармс», Володимирська 45А (Дім Вчених)
Вхід вільний, за попередньою реєстрацією: https://goo.gl/f0WA2C


0 коментарів

Залишити коментар

avatar