З 22-го по 26-те квітня в Києві пройде V-й Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», одна з найбільших подій у Східній Європі, що поєднує літературу з мистецтвом.
Книжкова виставка-ярмарок, різноманітна літературна, історична та філософська програми, понад 200 подій для дорослих і дітей, Конгрес незалежних книгарень, майстерні текстового дизайну «Літери», презентації нових книг, зустрічі з авторами, дискусії, лекції, публічні інтерв’ю, читання і театральні перформанси…
На фестивалі буде презентовано книжки та проекти кращих українських авторів, до Києва також їде низка закордонних літераторів, філософів, митців та видавців. Програма «Книжкового Арсеналу»-2015 цікава та насичена.
Літературний портал «Litcentr» підготував до фестивалю й свої три заходи. Цього року презентуємо проект літературного путівника Україною - Конкурсу короткої прози «Їздець», розповімо про нові проекти Фестивалю відеопоезії «CYCLOP» й продемонструємо блок найсвіжішої української відеопоезії, до фестивалю також підготували дещо особливе - новий експеримент з поєднання поезії, музики та відеоряду - Мультимедійний проект «Опір матерії»… Тож готуйтеся)
22 квітня, середа | 19:00 | Кінозал
Фестиваль відеопоезії «CYCLOP» на Книжковому Арсеналі
Презентуємо фестиваль «CYCLOP» й розповімо про умови участі у його щорічному конкурсі, познайомимо із журі, подіями та особливостями фестивалю. Покажемо, що встигли відзняти за три дні учасники першого проекту «Відеопоетична лабораторія». Та як по-різному можна візуалізувати вірш Сергія Жадана «Звідки ти, чорна валко» (проект/конкурс «До слова»). Ну й, звісно, підготували до показу блок найсвіжішої, крашої української відеопоезії. Модератор - Поліна Городиська.
Сайт Фестивалю «CYCLOP»: www.cyclop.in.ua
Група у Facebook: http://facebook.com/CYCLOP.in.ua
26 квітня, неділя | 12:00 | Зал Папір
«Їздець» Мандрівка туди й назад
Презентація проекту літературного путівника Україною.
Атлантида на Черкащині? Ромський цвинтар на Донеччині? Хутори-привиди під Черніговом? Психлікарня у Волинському замку? У пристойних туристичних путівниках про таке не пишуть. Але про ці місця можуть розповісти письменники.
«Їздець» - це поєднання формату туристичного путівника та збірника короткої прози. Оповідання про маловідомі цікавинки України, мапи, корисні поради і фото – усе це має вміститися під однією обкладинкою, в одному додатку для гаджетів. Якщо ви об’їздили стандартні туристичні маршрути і прагнете нових відкриттів, а книжки ваблять не менше, ніж подорожі – приходьте на презентацію проекту «Їздець» у рамках Книжкового Арсеналу. На презентації ви дізнаєтесь більше про проект, а також отримаєте порцію свіжої прози від авторів путівника.
Учасники презентації – письменники Олег Коцарев, Юлія Стахівська, Олексій Чупа, Вікторія Амеліна, Ірина Цілик і Любов Якимчук, а також фотограф Тетяна Давиденко. Модератор – Ірина Шувалова. Куратор проекту – Галина Танай.
26 квітня, неділя | 19:00 | Кінозал
Мультимедійний проект «Опір матерії»
Поезія, голос: Галина Крук (Львів).
Музика: Юрко Єфремов (Харків).
Відео-арт: Ігор Цикура (Київ).
«Опір матерії» - це спроба візуалізації тексту та музики в конкретних образах в неконкретному просторі, створення щільного музично-текстово-візуального згустку, об’єднаного спільним сенсом висловлення.
Проект «Опір матерії» виник на перетині пронизливої та відвертої поезії львів’янки Галини Крук, широкого діапазону музичних інтонацій харків’янина Юрка Єфремова та різнопланового й багатозначного відео-арту киянина Ігоря Цикури. Синергія від цієї мистецької взаємодії дає шанс переосмислити досвід пережитого та знайти спосіб говорити про це, протиставивши опору матерії внутрішній опір.
Місце проведення проектів: м. Київ, «Мистецький Арсенал», вул. Лаврська, 10-12
Вхід на події: за умовами Книжкового Арсеналу (див. нижче).
Подробиці проектів у Facebook: http://facebook.com/events/456037191218903/
Організатор: ГО «Український Літературний Центр», Літературний портал «Litcentr».
Партнери: Фестиваль «Книжковий Арсенал», Конкурс короткої прози «Їздець».
Програма V-го Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»:
Вартість вхідних квитків:
Дорослий – 30 грн.; Пільговий (пенсіонерам, студентам, школярам) – 15 грн.;
Абонемент на всі дні фестивалю – 100 грн.
Програма лояльності:
У будні з 10:00 до 14"00 – вхід безкоштовний. Для дітей, віком до 12 років – вхід безкоштовний. Музейним працівникам, членам спілки художників, військовослужбовцям строкової служби, інвалідам 1,2 групи – безкоштовний (за наявності посвідчення).