16 Червня 2024, 18:37 | Реєстрація | Вхід
/ Літературний марафон «Час читати!»: Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ - 7 Квітня 2011

Літературний марафон «Час читати!»: Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Категорія: «Події»
Дата: 07 Квітня 2011 (Четвер)
Час: 13:40
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1616


Наприкінці березня розпочався традиційний щорічний літературний марафон «Час читати!», який проводиться у Львові з ініціативи громадської організації «Форум видавців» за підтримки Управління освіти ЛМР, Управління культури ЛМР, Львівської обласної організації НСПУ, Львівського відділення Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ.

Цього року до участі в марафоні приєднались Тернопіль та Івано-Франківськ, де акція проводиться під патронатом голови Тернопільської обласної ради Олексія Кайди та Івано-Франківської обласної ради.

Партнери літературного марафону: у Львові – Видавництво Старого Лева та Літературна агенція «Піраміда», у Тернополі – видавничий центр «Крок» і Тернопільський осередок НСПУ, в Івано-Франківську – видавництво «Лілея-НВ» та Благодійна громадська фундація імені Короля Юрія.

Літературний марафон проводиться з метою популяризації української літератури в школах та бібліотеках шляхом ознайомлення учнів 1-12 класів із творчістю сучасних українських письменників.   
                     
Під гаслом «Час читати!» у 130 середніх загальноосвітніх навчальних закладах, ліцеях, коледжах, бібліотеках Львова, Тернополя та Івано-Франківська відбудуться різноманітні заходи для дітей: зустрічі з журналістами, перекладачами, видавцями; майстер-класи з літературної творчості, перекладу, редагування, літературної критики, ілюстрування, видавничої та бібліотечної справи, об’єднані під назвою «Література від А до Я».

Одним з найголовніших заходів літературного марафону стануть творчі зустрічі школярів із 42 відомими письменниками і поетами Львова, Івано-Франківська та Тернополя, які будуть відбудуться з 4 по 29 квітня (Розклад зустрічей – Додаток №1, Додаток №2). Знайомити дітей з літературою рідного краю зголосились Оксана Думанська, Юрій Іздрик, ГалинаВдовиченко, Юрко Прохасько, Тарас Прохасько, Володимир Єшкілєв, ВасильГабор та ін.

Спеціально до творчих зустрічей організатори марафону видали дві збірки із творами учасників марафону: окремо длядітей старшого і молодшого шкільного віку. Ці видання допоможуть школярам підготуватись до цікавого діалогу з митцями слова і ближче познайомитись з їх творчістю.  

«Особисте спілкування і знайомство з автором сприятиме зростанню зацікавлення дітей літературою і літературною творчістю», – стверджує координатор марафону Григорій Семенчук.

Марафон триватиме до 29 квітня.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Літературний марафон «Час читати!» ГО «Форум видавців» проводить з 2008 року. За цей час учасниками заходу стало понад 12000 школярів м. Львова, які зустрілись з 103 письмениками зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Ужгорода, Києва.

Детальніша інформація на сайті www.ua.for-ua.com0 коментарів

Залишити коментар

avatar