27 Січня 2023, 13:15 | Реєстрація | Вхід
/ Літературний вечір Тараса Прохаська у Львові - 3 Листопада 2022

Літературний вечір Тараса Прохаська у Львові

Категорія: «Події»
Дата: 03 Листопада 2022 (Четвер)
Час: 18:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Львів
Місце: Театр Лесі Українки
Адреса: вул. Городоцька, 36
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 130


У четвер, 3 листопада 2022 року, о 18:00 на Великій сцені Театру Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) відбудеться літературний вечір – читання та розмова за участі українського письменника та публіциста з Івано-Франківська Тараса Прохаська

Дебютна книга Прохаська «Інші дні Анни» вийшла друком 1998 року та отримала премію видавництва «Смолоскип». Здобув популярність автор завдяки особливому інтимному стилю, спогляданню й зображенню життя у різних його проявах. 2013 року отримав Премію імені Юрія Шевельова за книгу «Одної і тої самої» (видавництво «Меридіан Черновіц»). 2019 року отримав «Книгу року BBC» за збірку есеїстики «Так, але…» (видавництво «Меридіан Черновіц»), а у 2020 році за неї став лауреатом Шевченківської премії.

Крайня книжка письменника «Бо є так» побачила світ у 2021 році. До неї увійшли вибрані твори від раніших до новіших творів. Це тексти, які Тарас Прохасько писав упродовж 10-ти років. Груба книжка короткої прози збудована за взірцем клепсидри – водяного годинника. Десять років досвіду пізнання розпорошені у кількох десятках нотаток, кількох тисячах речень. Читаючи їх, можна всіляко поводитися із часом. Залежно від налаштування струменя. Пропустити через себе на повну силу впродовж кількох днів; випускати мало не по краплі впродовж кількох років… Або віднайти якусь власну ненормальну гру з ритмом закручування і відкручування годинникового краника. 

Модератор літературного вечора — поет Григорій Семенчук – поспілкується із Тарасом Прохаськом про українську літературу до повномасштабного вторгнення в т.ч. про книгу «Бо є так», а також про літературу, яка пишеться сьогодні, про відчуття війни, про те, як змінюється життя людей, міст та всієї країни. 

Організатор заходу — ЛМГО Мистецька рада «Діалог». Подія відбувається в рамках роботи Літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні», за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Проведення цього проєкту стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Партнери трансляції заходу — МПК ім. Гната Хоткевича, Офіс «Львів — місто літератури ЮНЕСКО». Трансляція події буде відбуватися на facebook сторінці «Місяць авторських читань у Львові», та на сторінках партнерів заходу.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar