21 Квітня 2024, 01:28 | Реєстрація | Вхід
/ Фотовиставка пам’яті полеглого Максима «Далі» Кривцова - 22 Січня 2024

Фотовиставка пам’яті полеглого Максима «Далі» Кривцова

Категорія: «Події»
Дата: 22 Січня 2024 (Понеділок)
Час: 19:30
Вартість: Безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Squat 17b
Адреса: вул. Терещенківська, 17 Б
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 113


У день народження полеглого на фронті поета Максима Кривцова розпочнетлься виставка його світлин «Далі: Я поверну собі своє життя», що триватиме з 22 січня до 3 лютого у Squat 17b (вул. Терещенківська, 17 Б). Фотовиставка складається з 24 фоторобіт Максима Кривцова, вона доповнена його поезіями.

Офіційне відкриття розпочнеться 22 січня о 18:30. Під час події охочі зможуть послухати вірші зі збірки «Вірші з бійниці», які читатимуть друзі Максима.

У грудні 2023 року Максим Кривцов планував виставку своїх фоторобіт із війни в різних закладах Києва. Це мало стати нагадуванням собі й іншим — Росія веде війну проти нас, а ми, воїнство, продовжуємо боронити мирне життя. «Хочеться, щоб цей військовий простий побут трішки та накладався на побут міста, створюючи єдину картинку», — писав Максим на своїй сторінці в Facebook. На його запит у Facebook відгукнулося чимало культурних діячів. У розмові між Максимом і кураторською групою Squat 17b виникли різні ідеї — від поєднання виставки з поетичними читаннями до зміни фокуса — від малюнку до тексту, де в поєднанні між собою його роботи й поезії отримали б додаткове прочитання.

«22 січня Максим мав святкувати день народження — на нулі чи в колі близьких. Хоч Росія забрала його життя, але друг "Далі” мав те, що неможливо вбити. Рукописи й світлини, відскановані знімки, переписані руками й опубліковані в соцмережах, перечитані уважними очима вірші на сторінках книги. Весь цей доробок промовляє — "Я поверну собі своє життя”», — розповіла Дар’я Криж, співзасновниця культурного проєкту Squat 17b, кураторка виставки.

Проєкт, який запрошує відвідати кураторська група, — це сукупне бажання друзів і близьких віддячити, зробити все, щоб Максим зрадів.

«Найбільше всі ми хочемо, щоб він відповів. Прокоментував, дав опис портрета, щоб пояснив, як бути з кожною з робіт. Втім, цього не станеться. І ми взяли на себе цю відповідальність. У листуваннях з Максимом є побажання, якою він хотів бачити виставку. І ми намагались слідувати цим побажанням», — каже команда організаторів.

Деякі портрети залишились неназваними. Деякі мають тільки рік. Якісь з них Максим Кривцов ілюстрував власними поезіями, тож вони так і йтимуть пліч-о-пліч.

Усі роботи, а також листівки з ілюстраціями українських художників і художниць можна буде придбати. Виручені з продажу робіт кошти передадуть на збереження пам’яті про Максима Кривцова.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar