13 Квітня 2024, 09:55 | Реєстрація | Вхід
/ ІХ Конкурс поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» - 10 Листопада 2023

ІХ Конкурс поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони»

Категорія: «Конкурси»
Дата: 10 Листопада 2023 (П'ятниця)
Час: 00:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Україна
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 812Конкурс проводиться в пам’ять про українську поетесу та піснярку Марину Брацило родом із Запоріжжя, яка трагічно загинула в 2013 році. Він спрямований на молодіжну творчу аудиторію від 15 до 25 років, адже як яскраво засвідчив творчий шлях Марини Брацило, справжнє творче обдарування потребує уваги і підтримки з юних літ. Конкурс «Хортицькі дзвони»,  започаткований за ініціативи творчої громадськості Запорізького краю.

Організатор конкурсу – Запорізький національний університет. Щорічною підготовкою та ходом проведення конкурсу опікується Оргкомітет за безпосередньої участі його незмінного координатора, заступника голови, завідувачки кафедри українознавства ЗНУ, кандидата філологічних наук, професора, голови Запорізької обласної організації НСПУ, депутата Запорізької обласної ради Стадніченко Ольги Олександрівни. 

Постійними партнерами «Хортицьких дзвонів» є Запорізька обласна організація НСПУ, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький Союз українок.

Творчі доробки в номінаціях «ПОЕЗІЯ» Та «АВТОРСЬКА ПІСНЯ»,  подані на конкурс, проходять доконкурсний відбір і ті, що відповідають Положенню про конкурс, подаються на розгляд Журі. 
Конкурс має постійний професійний склад журі з числа київських та запорізьких митців на чолі зі знаним українським письменником і видавцем Іваном Андрусяком.

У 2022 році через широкомасштабну військову агресію рф в Україні та близькість бойових дій до Запоріжжя конкурс було поставлено на паузу. У 2023 році Оргкомітетом конкурсу прийнято рішення оголосити його старт 24 серпня до Дня Незалежності України.

Бажаючим долучитися до «Хортицьких дзвонів – 2023» необхідно подати творчі роботи до 10 листопада 2023 року на електронну адресу конкурсу stadnichenkoo-1@ukr.net

Обсяг доробку має складати 20-25 віршів для номінації «Поезія» або дві пісні, записані в аудіоформаті для номінації «Авторська пісня». У номінації «Авторська пісня» передбачено спецприз за написання однієї чи декількох пісень на слова Марини Брацило. Мова творів – українська.

Підсумки конкурсу – до дня народження Марини Брацило – 2 грудня 2023 року.

Авторський поетичний сайт Марини Брацило: www.bratsylo.com.ua

Умови участі

у ІХ Всеукраїнському конкурсі молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони»

1. Конкурс поетів-початківців та тих, хто шукає себе в українській авторській пісні, проводиться у двох номінаціях: «Поезія» та «Авторська пісня». 
У межах основних номінацій можна також позмагатися за спецпризи:

у номінації «Поезія»:
• спецприз за патріотичні мотиви в поезії;
• спецприз за висвітлення в поезії теми збереження родинних цінностей;
• спецприз «Надія конкурсу» (для початківців до 20 років).

У номінації «Авторська пісня» передбачено
спецприз за написання однієї чи декількох пісень на слова Марини Брацило.

2. До участі в конкурсі допускаються молоді автори віком від 15 до 25 років, які у визначений термін подали до розгляду журі рукописи власних поетичних творів (мова конкурсу – державна – українська) чи аудіозаписи авторських пісень чи пісень на слова Марини Брацило.
Можливе подання матеріалів на конкурс одразу в обох номінаціях.

3. Формат подання:

• рукописи поетичних творів (20-25 віршів) в номінації «Поезія» надаються у форматі Microsoft Word (*doc, *rtf), шрифтом 14 (Times New Roman), через 1,5 інтервал, на папері формату А-4; усі поля (верхнє, нижнє, праве, ліве) – 2 см;

• пісенний матеріал в номінації «Авторська пісня» подається у вигляді аудіозапису двох пісень на цифрових носіях та текстів до них.

4. До подань в обох номінаціях додаються:
• анкета учасника:
1) прізвище, ім’я, по батькові; 
2) дата народження; 
3) місце роботи чи навчання: 
4) участь у роботі творчих студій, гуртків, колективів; 
5) перемоги в подібних творчих конкурсах;
• автобіографія;
• фотокартка розміром 10 х 15;
• повна домашня адреса, номер мобільного телефона та e-mail.

5. Журі не розглядає твори, які мають антиукраїнський характер; пропагують насильство, расизм; містять ненормативну лексику або написані суржиком. 
Подані рукописи не повертаються і не рецензуються.

6. Оргкомітет проводить попередній відбір робіт на предмет дотримання учасниками Умов конкурсу. Для сприяння більшої об’єктивності відбору переможців, Оргкомітет, згідно з Положенням, надає для розгляду Журі конкурсні роботи в анонімному порядку (під псевдонімами) згідно з реєстрацією.

7. Положенням про конкурс передбачається кількісний ліміт переможців (лауреатів) конкурсу в кожній номінації – не більше чотирьох осіб (І, ІІ та ІІІ місця), яким присвоюється звання "Лауреат конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило". 

Окрім переможців, Журі визначає також двох дипломантів (по одному в кожній номінації), яким присвоюється звання "Дипломант конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило". Визначаються також переможці в межах зазначених спецпризів. 

Партнери конкурсу мають право вносити пропозиції щодо додаткових відзнак конкурсантів.
У разі низької якості творів Журі конкурсу уповноважене не відзначати жодного лауреата (дипломанта) конкурсу на рік.

8. Додаткова інформація щодо проведення Конкурсу:
на сайтах Запорізького національного університету та www.bratsylo.com.ua, на офіційній сторінці у Facebook: Хортицькі дзвони. Конкурс імені Марини Брацило та за телефонами: 061-289-12-82 (кафедра українознавства ЗНУ), 067-648-17-17 (координатор Стадніченко Ольга Олександрівна).

9. Рукописи надсилати до 10.11.2023 року на електронну адресу конкурсу stadnichenkoo-1@ukr.net, а також можна подати особисто: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66-а, Запорізький національний університет, кафедра українознавства (корп. 2, ауд. 413).

10. Переможці і загальні підсумки Конкурсу будуть представлені широкій громадськості до Дня народження Марини Брацило - 2 грудня 2023 року.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar