29 Листопада 2021, 13:24 | Реєстрація | Вхід
/ «"Світлий Шлях": історія одного концтабору» у Львові - 27 Серпня 2021

«"Світлий Шлях": історія одного концтабору» у Львові

Категорія: «Події»
Дата: 27 Серпня 2021 (П'ятниця)
Час: 16:30
Вартість: Обов'язкова реєстрація
Місто: Львів
Місце: Львівський музей історії релігії
Адреса: вул. Музейна, 1, мала виставкова зала
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 122


27 серпня о 17:30 запрошуємо львів'ян та гостей міста на розмову з журналістом, блогером, членом Українського ПЕН-клубу Станіславом Асєєвим про його нову книгу «"Світлий Шлях": історія одного концтабору», що була написана під час перебування у полоні російських гібридних сил в окупованому Донецьку. Модеруватиме захід Мар’яна Савка. Чекаємо вас у Львівському музеї історії релігії (вулиця Музейна, 1, мала виставкова зала). Вхід вільний за умови попередньої реєстрації: https://bit.ly/3yXTDTk.

В’язниця, що насправді є концтабором, де застосовують моторошні тортури, діє в сучасній Україні. За тюремним парканом немає жодних законів, тут зовсім інше життя: у приниженні, страху й непевності, з ранами та слідами опіків на тілі, з болем від переламаних кісток і часто — від зламаної волі й свідомості. Тут головне завдання — вижити, коли жити вже не хочеться й від тебе майже нічого не залежить, зберегти здоровий глузд, коли вже близький до божевілля, залишитися людиною в нелюдських умовах, де віра, прощення, ненависть і навіть погляд між катом і жертвою набувають інших сенсів.

Щоб вижити в пеклі концтабору, журналіст Станіслав Асєєв написав цю книжку — відверту, емоційну, глибоку, в якій питань більше, аніж відповідей, бо життя людей після звільнення з полону назавжди розділилося на «до» і «після».

«Ця книжка — не про війну. Сучасний концтабір просто у центрі Донецька, про який йдеться у книзі, вмонтовано у війну — і все ж мова принципово про інше. Кількість страждань та жорстокості, які відбуваються у таємній тюрмі МГБ, ставить питання про те, чи існує межа, яку людина переступити не здатна. Катування електричним струмом, пісні полонених при цьому, зґвалтування та гавкіт людей під нарами — можуть здатись нічим на фоні звикання до цього. Останнє страшніше, коли особистість живе лише помстою, а в іншому не відрізняє себе від тварини. Але «Ізоляція» — таємна в'язниця катів — ще й інкубатор сенсів: у постійному шоку та стресі людина має визначитись, що для неї дорожче: крихке існування або тверда смерть», — розповідає автор.

Станіслав Асєєв — журналіст і блогер, член Українського ПЕН-клубу. Понад два з половиною роки перебував у полоні російських гібридних сил в окупованому Донецьку.

Організатори події: «Видавництво Старого Лева», Львівський медіафорум.0 коментарів

Залишити коментар

avatar