29 Травня 2024, 19:12 | Реєстрація | Вхід
/ Олег Сенцов зустрінеться з читачами у Одесі - 3 Липня 2021

Олег Сенцов зустрінеться з читачами у Одесі

Категорія: «Події»
Дата: 03 Липня 2021 (Субота)
Час: 16:30
Вартість: Безкоштовно
Місто: Одеса
Місце: ООНУБ ім. М. Грушевського
Адреса: вул. Троїцька 49/51
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 391


У суботу, 3 липня, о 16:30, у Одесі відбудеться зустріч із Олегом Сенцовим та презентація його двотомника, написаного в ув’язненні, до якого увійшли щоденник «Хроніка одного голодування» та збірка малої прози «4 з половиною кроки»Розмовлятимемо про життя до, під час та після ув’язнення, про літературу за ґратами та кіно на волі. Модеруватиме захід поет, громадський діяч, активіст Андрій Хаєцький. Презентація відбудеться у ООНУБ ім. М. Грушевського (вул.Троїцька 49/51). Вхід вільний.

Олег Сенцов – автор книжок «Жизня», «Маркетер», «Другу також варто придбати» та двотомника «Хроніка одного голодування» та «4 з половиною кроки», які вийшли у «Видавництві Старого Лева». Двотомник «Хроніка одного голодування» та «4 з половиною кроки» є двомовним: під однією обкладинкою читачі можуть познайомитись як із перекладом текстів українською, виконаним Сергієм Осокою, так і з оригіналом російською мовою. На сторінках книги – неприхована правда про все, що відбувалось з Олегом у стінах російської в'язниці у період голодування і не лише: тюремні будні та життєві перипетії ув'язнених, щоденні зміни стану здоров’я, поведінка (часом дуже комічна) персоналу в’язниці, медичні процедури, які проводились лікарями для підтримки фізичного стану, слова підтримки, які надходили з різних куточків світу, та власні рефлексії щодо прийнятого рішення та ситуації, яка змінювалась кожного дня.

Перший том — «Хроніка одного голодування» — це тюремний щоденник, який кремлівський в’язень Олег Сенцов почав вести у травні 2018 року, на третій день після того, як оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити українських політв’язнів. День за днем, протягом 145-ти днів, незважаючи на моральний тиск і фізичне виснаження, дрібним нерозбірливим почерком у зошиті Олег відверто, різко і гранично точно фіксував свої тюремні будні в російській в’язниці, спостереження і думки.

У другому томі, який отримав назву «4 з половиною кроки», міститься збірка малої прози Олега Сенцова, написана в російській тюрмі. Що відчуває людина, вперше потрапивши до в'язниці? Як за товстими стінами й тьмяними вікнами з подвійними ґратами, у тісних і брудних камерах живуть арештанти? Яких правил і законів доводиться дотримуватися, опинившись там? Автор розповідає про життя в'язнів та про обставини, що привели їх у неволю, максимально об’єктивно й відсторонено — не виправдовує, не засуджує, лише засвідчує. Разючі, часом жахливі факти поруч із вивіреними точними деталями створюють переконливе тло, на якому й розгортаються події чиїхось життів.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист, письменник. Лауреат Премії імені Андрія Сахарова за свободу думки, Премії Американського ПЕН імені Барбари Ґолдсміт «Свобода писати», Національної премії України імені Т. Шевченка. Був незаконно ув’язнений Росією з травня 2014 року і засуджений російським судом до 20 років позбавлення волі. Звільнений у вересні 2019 року в межах обміну в'язнями між Україною та Російською Федерацією.

Організатори події: «Видавництво Старого Лева» та КУ «Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді».

3 липня, 16:30. ООНУБ ім. М. Грушевського (вул. Троїцька 49/51). Подія у Facebook.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar