24 Липня 2024, 17:41 | Реєстрація | Вхід
/ Олег Сенцов презентує двотомник у FESTrepublic, Львів - 8 Вересня 2020

Олег Сенцов презентує двотомник у FESTrepublic, Львів

Категорія: «Події»
Дата: 08 Вересня 2020 (Вівторок)
Час: 19:00
Вартість: обов'язкова реєстрація
Місто: Львів
Місце: FESTrepublic
Адреса: вул. Старознесенська, 24
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав:
Кількість переглядів: 682


8 вересня, о 19.00 у Львові відбудеться перша презентація двотомника Олега Сенцова, написаного в ув’язненні, до якого увійшли щоденник «Хроніка одного голодування» та збірка малої прози «4 з половиною кроки». Дата обрана невипадково, адже днем напередодні — 7 вересня — виповнюється перша річниця звільнення українських політв'язнів Кремля, серед яких був Олег Сенцов та ще 34 полонені, яких незаконно утримували у тюрмах та слідчих ізоляторах Росії. Розмова про життя до, під час та після ув’язнення, про літературу за ґратами, непрості рішення та відчайдушні кроки. Модеруватиме захід Мар'яна Савка. Презентація відбудеться на даху FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24). Вхід вільний за умов обов'язкової попередньої реєстрації: https://forms.gle/jjXzaRSuK3KkruZdA 

Двотомник «Хроніка одного голодування» та «4 з половиною кроки» вийшов друком у «Видавництві Старого Лева» та є двомовним: під однією обкладинкою читачі можуть познайомитись як з перекладом текстів українською, виконаним Сергієм Осокою, так і з оригіналом російською мовою. На сторінках книги неприхована правда про усе, що відбувалось з Олегом у стінах російської в'язниці у період голодування і не лише: тюремні будні та життєві перипетії ув'язнених, щоденні зміни стану здоров’я, поведінка (часом дуже комічна) персоналу в’язниці, медичні процедури, які проводились лікарями для підтримки фізичного стану, слова підтримки, які надходили з різних куточків світу та власні рефлексії щодо прийнятого рішення та ситуації, яка змінювалась кожного дня. 

Перший том — «Хроніка одного голодування» — це тюремний щоденник, який кремлівський в’язень Олег Сенцов почав вести у травні 2018 року, на третій день після того, як оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити українських політв’язнів. День за днем, протягом 145-ти днів, незважаючи на моральний тиск і фізичне виснаження, дрібним нерозбірливим почерком у зошиті Олег відверто, різко і гранично точно фіксував свої тюремні будні в російській в’язниці, спостереження і думки. 

У другому томі, який отримав назву «4 з половиною кроки», міститься збірка малої прози Олега Сенцова, написана в російській тюрмі. Що відчуває людина, вперше потрапивши до в'язниці? Як за товстими стінами й тьмяними вікнами з подвійними ґратами, у тісних і брудних камерах живуть арештанти? Яких правил і законів доводиться дотримуватися, опинившись там? Автор розповідає про життя в'язнів та про обставини, що привели їх у неволю, максимально об’єктивно й відсторонено — не виправдовує, не засуджує, лише засвідчує. Разючі, часом жахливі факти поруч із вивіреними точними деталями створюють переконливе тло, на якому й розгортаються події чиїхось життів.
0 коментарів

Залишити коментар

avatar