16 Жовтня 2021, 00:30 | Реєстрація | Вхід
/ Лекція «Андеґраунд і нонконформізм: Київ» - 14 Червня 2021

Лекція «Андеґраунд і нонконформізм: Київ»

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 14 Червня 2021 (Понеділок)
Час: 11:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Facebook
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 112


14 червня об 11:00 відбудеться мистецька онлайн-лекція, присвячена київському відгалуженню українського андеґраунду 1970-1980 років. Оскільки київська течія була представлена найбільш широко, ми вирішили розділити тему на дві частини, і найближчого понеділка ви побачите першу лекцію. У віртуальній студії на вас чекатимуть мистецтвознавець, історик, художник та письменник Анатолій Горовий та модераторка Богдана Гайворонська.

Київський нонконформізм шукав всіляких можливостей реалізуватись легально, але нестандартне мистецтво в тоталітарній державі мало змогу існувати лише підпільно, в андеґраунді. Вірші Миколи Холодного мали успіх тільки серед поціновувачів, які знаходили способи знайомитися з ними нелегально. Василь Стус міг відбутися вповні як поет тільки пройшовши крізь пекельну м’ясорубку системи. Поєднати нонконформізм із правилами гри тоталітарної держави не вдалося ні Івану Драчу, ні Дмитру Павличку, ні іншим.

За принципову позицію завжди доводилося платити, інколи й життям, як Аллі Горській. І все ж багатьом митцям вдалося пройти по тонкому шнуру над безоднею безчестя, і серед них поети київської школи та ряд столичних малярів. Але ціна була висока — невідомість не лише для широкого загалу, а й для тих, кому вони були потрібні як ковток свіжого повітря у затхлому ідеологічному просторі СРСР.

І все ж вони продовжують бути актуальними та потрібними в наш час. Тому долучайтеся до мистецької лекції, ставте запитання та діліться своїми думками в коментарях.0 коментарів

Залишити коментар

avatar