11 травня об 11:00 відбудеться мистецька онлайн-лекція на тему «Герман Гессе: гра і не тільки». У прямому етері виступить письменник, художник та мистецтвознавець Анатолій Горовий, модеруватиме подію Інна Алексанян.
Герман Гессе — німецький письменник, філософ, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури 1946 року. Найвідоміші твори: «Степовий вовк» (Der Steppenwolf), «Гра в бісер» (Das Glasperlenspiel).
У творчості Гессе поєднуються й такі поняття, як Захід і Схід. Витоки цього криються в біографії самого письменника, який виріс у сім'ї з глибокими християнськими традиціями, та яка ввібрала в себе також частину культури Індії. На книжковій полиці Гессе завжди поряд стояли книги Ніцше та Лао-цзи. Саме так ця єдність утілилася в Йозефі Кнехті, головному героєві «Гри в бісер», філософі, який певною мірою осягнув європейську й східну мудрість.
Особливо важливе місце в творах письменника займає тема мистецтва. У «Степовому вовкові» Гессе говорить про занепад музики, що стала жертвою людського безкультур'я: на зміну Моцарту прийшов саксофоніст Пабло, який розважає публіку, що нездатна зрозуміти й оцінити високе мистецтво. У «Грі в бісер» музика постає вже певним таїнством, особливою дисципліною, складовою частиною Гри, законсервованою в межах Касталії. Про мистецтво як про призначення йдеться і в романі «Нарцис і Златоуст», де головний герой намагається осягнути таїнство втілення образу в предметі.
За життя письменника звинувачували у байдужості до політики та війни, зосередженого на внутрішніх шуканнях, у той час як ззовні світ мінявся й розвивався. На межі 60-70-х років ХХ століття Гессе стає ідолом так званої бунтівної молоді та найчитанішим європейським письменником у США та Японії.
В Україні письменника вивчають у загальноосвітніх навчальних закладах в 11 класі та у вищих навчальних закладах в обов'язковій програмі курсу зарубіжної літератури.
Долучайтеся до онлайн-лекції у прямому етері та пишіть в коментарях про своє ставлення до творчості Германа Гессе.
Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/901565754000943/