Чому Ми лякаємося під час прочитання літератури жахів ? Та й взагалі, що це за складний процес «жахання», це щось із опери «Хімічні реакції організму на сигнали мозку….»? Чи можливо, це питання-відповідь на яке шукали філософи, психологи та науковці інших спеціальностей ?
Ось про що друга лекція проєкту «Інфіковані горором: Література жахів. Позитивний вплив на психіку». Наріжною темою виступає питання саме Позитивного впливу такого ґатунку літератури на читачів. Жах існує стільки, скільки існуємо ми. І як і ми він росте, змінюється, ходить до школи а там й на роботу, створює сім'ю та живе з нами по сусідству.
У даній лекції ми розглянемо емоції страху, які виникають безпосередньо під час прочитання літератури жахів.
Ми розглянемо:
- Що таке «жахання», «жах», «страх», «переляк».
- Як Нас лякають автори жахів і чому у них це виходить.
- Еволюція «жаху» у літературі жахів.
- Позитивний вплив на психіку літератури жахів.
Лектор: Трофименко Анастасія Валентинівна. Літературознавець. Дослідник жанру горор. аспірант Київського університету імені Бориса Грінченка.
Онлайн-лекція відбудеться на платформі Google meet.
Реєстрація на захід за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1ICT68x4VwgHLEleqlJHY2xPkyhZUekA8qqeuDI2b6AM/edit?ts=5f2117fb
Вхід: 100 грн.; для студентів - 50 грн.
Партнери заходу: літературно-художній журнал "Дніпро", газета "Культура і життя", видавництво "Дім химер", Літературне угруповання "Бабай", Фензін Підвал, громадська організація "Міжнародна фундація розвитку", Український клуб шанувальників Стівена Кінга, Кабінет молодого автора НСПУ, Hanna Melnyk Gallery, Кафедра української та зарубіжної літератури ЦДПУ імені В.Винниченка,
Куратор проєкту - журналіст, письменник, літературний критик Ярослав Карпець
Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/2632634840341523/