05 Червня 2023, 15:53 | Реєстрація | Вхід
/ Дві галактики: Іван Франко та Агатангел Кримський - 27 Лютого 2021

Дві галактики: Іван Франко та Агатангел Кримський

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 27 Лютого 2021 (Субота)
Час: 18:00
Місто: Google meet
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 394


У 2021 році відзначаємо низку ювілейних подій, серед них 150-та річниця народження А. Кримського і 165-та – Івана Франка.

Між двома титанами українського духу існувала неймовірна дружба, яка принесла багато літературних плодів (хоч доля розпорядилася так, що особисто вони так і не мали можливості зустрітися). А розпочалася вона з випадкового листа, який молодий студент-арабіст Московського Лазаревського інституту східних мов А. Кримський написав до редакції львівського журналу «Народ» (в особі Івана Франка), передплатником якого він був.

Їх листування тривало упродовж 1890 – 1904 рр., і за цей час було надіслано 48 листів від Івана Франка і 76 – від Агатангела Кримського. Цей епстолярій розкриває не лише їхню співпрацю на користь української громади (видання книг і журналу «Житє і слово», обмін рецензіями, спільну працю над перекладами), а й особисті стосунки, дозволяє краще пізнати їх внутрішній світ.

Іван Франко дуже високо цінував талант і феноменальний розум Агатангела Кримського, не раз просив його консультацій при написанні різних наукових праць, радився і щодо художніх творів. Присвятив йому свою знамениту поему «Іван Вишенський».

Про листування, спільну працю і дружбу І. Франка та А. Кримського під час онлайн події розповість Соломія Вівчар, к.ф.н., старший науковий працівник Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.

Онлайн-подія відбуватиметься на платформі Google meet 27 лютого о 17:00. Тривалість - 1 година.

Партнери заходу: Яскраве радіо, газета "Все про бухгалтерський облік", літературно-художній журнал "Дніпро", журнал "Золота пектораль", Інститут сходознавства, сайт телеканалу Навігатор ТВ, радіо Голос Донбасу, Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка, Міжнародний фонд Івана Франка
Куратор проєкту - журналіст, письменник, буктюбер, літкритик Ярослав Карпець0 коментарів

Залишити коментар

avatar