21 May 2022, 18:44 | Реєстрація | Вхід
/ Конкурс читацьких відгуків «Читай-пиши» 2020 - 14 April 2020

Конкурс читацьких відгуків «Читай-пиши» 2020

Категорія: «Конкурси»
Дата: 14 April 2020 (Tuesday)
Час: 01:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Україна
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1638


Благодійний фонд Сергія Жадана, Проєкт підтримки дитячого читання «BaraBooka» та Український інститут книги другий рік поспіль оголошують конкурс відгуків на книги українських авторів серед школярів Донецької та Луганської, а з цього року й Харківської областей – «Читай-пиши». Переможці конкурсу потраплять на Книжковий Арсенал, отримають поради від провідних письменників і літераторів та сертифікати на нові книжки.


Організатори говорять: школярів конкурс вчить критично осмислювати прочитане й структурувати думки, а дорослих – краще розуміти, що діти й підлітки насправді шукають у книжках і яких знань їм не вистачає. 

«Дітям потрібні книги про ті ж проблеми, з якими стикаються вони самі, – переконана Ірина Куніцина, голова й співзасновниця благодійного фонду Сергія Жадана. – Аналізуючи минулорічні роботи, ми вкотре переконувалися: шкільна програма з літератури потребує серйозних змін». 

Для відгуку школярі можуть обрати будь-яку книгу українською мовою, але перевагу журі надаватиме рецензіям на твори сучасних українських авторів. Список рекомендованих книжок можна подивитися тут.

Цього року подавати на конкурс можна не лише текстові, а й відеорецензії

«Відеоблоги – важлива частина сьогоднішніх комунікацій, і нам хочеться допомогти дітям навчитися не просто критично мислити, а й висловлювати свою думку різними способами, користуватися сучасними форматами, – говорить Ірина Куніцина. – Водночас, безліч дітей уже змалечку знімають і монтують відео за допомогою телефонів – і непогано було б підказати вчительству, що відеоблог може бути крутим інструментом для вивчення літератури чи будь-чого іншого, робити навчання ближчим і веселішим».

Як і минулоріч, організатори запросять школярів і викладачів у різних містах українського Сходу на зустрічі з українськими письменниками та критиками, які поділяться з дітьми порадами, як писати рецензії цікаво й аналітично, та й читати – більш вдумливо і з захопленням. Відбудеться тур за фінансової підтримки Українського інституту книги.

«Довгий час Схід України був ніби поза культурним полем. Нам важливо не просто декларувати, що Схід – це Україна, а допомогти дітям цих областей бути безперервно включеними в сучасний культурний контекст країни, у тому числі – літературний», –  говорить співорганізаторка й членкиня журі конкурсу, дитяча письменниця й керівниця BaraBooka Тетяна СтусНадіслати рецензію можна до 14 квітня. Для участі в конкурсі потрібно заповнити реєстраційну форму і долучити до неї свій текстовий та/або відеовідгук. Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на сторінці конкурсу в Facebook чи проєкту підтримки дитячого читання BaraBooka. Переможців і переможиць визначатимуть у двох вікових групах: 10-13 та 14-17 років та у двох номінаціях: текстові та відеорецензії. 

Переможців оголосять після 20 квітня, а нагородять під час Книжкового Арсеналу в Києві. Організує поїздку переможців з їх учителями або батьками БФ Сергія Жадана за підтримки фонду Ukraine charity. На Арсеналі діти познайомляться з журі конкурсу та оберуть собі найновіші книжки від видавництв «Фабула» й «Ранок» – видавці подарують 12 переможцям сертифікати. А ті, хто посів 1-ші місця отримають планшети, а 2 і 3 місця – фотокамери миттєвого друку. Книжки від видавництв-партнерів також отримають шістдесят фіналістів конкурсу.

Партнерами проєкту стали Національний центр «Мала академія наук України», видавництва «Ранок» і «Фабула», британський фонд Ukraine Charity. Склад журі: Сергій Жадан, Андрій Курков, Анастасія Музиченко, Ярослав Підгора-Гвяздовський, Маша Сердюк, Ірина Славінська, Євген Стасіневич, Ганна Улюра, Тетяна Стус, Галина Ткачук.


Сторінка конкурсу у Facebook: https://www.facebook.com/chytaj.pyshy/


0 коментарів

Залишити коментар

avatar