02 Грудня 2020, 23:08 | Реєстрація | Вхід
/ Конкурси / «Читай-пиши»: стартував конкурс відгуків для школярів - 1 Квітня 2019

«Читай-пиши»: стартував конкурс відгуків для школярів

Категорія: «Конкурси»
Дата: 01 Квітня 2019 (Понеділок)
Час: 00:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Україна
Рейтинг: 1.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1238


Благодійний фонд Сергія Жадана спільно з проектом підтримки дитячого читання «BaraBooka» оголошують про початок конкурсу відгуків для школярів  «Читай-пиши».

Школярам Донецької та Луганської областей пропонують спробувати себе в якості літературних критиків, виграти призи та відвідати Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у Києві.

«Для чого ми робимо цей конкурс? – звертається до учасників Сергій Жадан. – Щоби нагадати дітям просту річ: книги – це не лише письменники з хрестоматій, чиї мудрі обличчя зображені на пам’ятниках і грошових купюрах. Письменники живуть поруч із нами і пишуть про нас. Книги – це про те, що відбувається довкола, література – це цікаво й неочікувано. Читати – це велика насолода й неабияка розкіш. А головне – література дуже доступна, вона ось – варто лише простягнути руку до книжкової полиці. І вже потім важко буде відірватись – обов’язково дочитаєш до кінця й сам про це щось напишеш».

Підтримати ініціативу вирішили благодійники – Денніс Оґрін та Роксанна Літинська (Dennis Ougrin, Roxanne Litynska). Подружжя з Лондону збирає кошти на підтримку проектів для дітей на сході України, які найбільше постраждали від військового конфлікту. Цього разу Денніс та Роксанна вирішили привернути увагу до фонду в незвичайний та екстремальний спосіб – піднятися на гору Еверест.

«Ми багато допомагали нашим співгромадянам зі сходу України і дітям зокрема. Після знайомства з Іриною Куніциною (головою правління "Благодійного Фонду Сергія Жадана” – ред.) і Сергієм нас захопила ідея відійти від стандартної допомоги матеріальними речами і прийти до абсолютно нового рівня допомоги – заохочення пізнання світу і самих себе через літературу. Діти Сходу повинні мати шанс не тільки пізнавати світ через нашу літературу, але і додавати до сучасної літератури. Їм є чим поділитися». 


Конкурс «Читай-пиши» – це конкурс відгуків на книжки, написані українською мовою (не перекладні). Вибір книжки – на вподобання учасника Конкурсу, але пріоритетними є книжки сучасних українських авторів.

Тож, якщо Тобі від 10 до 17 років, Ти любиш читати і бажаєш поділитися своїми думками про сучасну літературу – пиши! А на допомогу прийдуть короткі відео-уроки від фахівців. На сторінці Конкурсу у фейсбуці професійні книжкові оглядачі розкажуть, як цікаво розповідати про прочитану книжку, з чого варто починати розповідь, як її оформлювати і навіть про що слід змовчати.

Збір конкурсних робіт триватиме до 1 квітня. Оголошення переможців відбудеться 30 квітня 2019 року. Переможців Конкурсу визначатиме професійне журі: літературні критики, письменники, літературознавці.

Фіналісти відбіркового етапу отримають книжки видавництва «Ранок» і дипломи НЦ «МАНУ», а шестеро найкращих із них – планшети та електронні книжки. Особливим призом для 6 переможців стане поїздка навесні 2019 року до Києва на ІХ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» 22–26 травня. Крім участі у фестивальних подіях, для дітей буде організована ознайомча екскурсія Києвом та інші активності.

Сторінка конкурсу у Facebook: https://www.facebook.com/chytaj.pyshy/
Партнери Конкурсу: Український інститут книги, Національний центр «Мала академія наук України», видавництво «Ранок»


0 коментарів

Залишити коментар

avatar