25 Лютого 2024, 18:18 | Реєстрація | Вхід
/ Постмодернізм(и) в США: від хіпстерів до хіпстерів - 3 Грудня 2019

Постмодернізм(и) в США: від хіпстерів до хіпстерів

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 03 Грудня 2019 (Вівторок)
Час: 19:00
Вартість: обов'язкова реєстрація
Місто: Київ
Місце: Closer
Адреса: вул. Нижньоюрківська, 31
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 793


Відкритий лекторій «Американський літературний постмодернізм» від літературної майстерні Бартлбі і Компанія у Closer

Новий сезон лекцій про читання присвячуємо американському постмодернізму, його культовим текстам та найцікавішим представникам: від Джона Гоукса, Вільяма Ґеддіса, Джозефа Макелроя, Джона Барта, Дональда Бартелмі до Роберта Кувера, Томаса Пінчона, Дона Делілло і Девіда Фостера Воллеса. Поговоримо про експериментальні, інтелектуальні, новаторські тексти сучасної американської літератури, які за останні 70 років докорінно переосмислили старі художні умовності та встановили нові правила жанрової гри. 
Лекція перша. Постмодернізм(и) в США: від хіпстерів до хіпстерів

Поява постмодернізму в Америці разом із появою нового покоління, яке «любило джаз, але не любило танцювати». Періодизація постмодернізму: від фабуляторів до сюрлітераторів. Культові митці та знакові тексти. Від «Канібала» (1949) Гоукса до «Дому з листя» (2000) Данілевського. Американський канон і класики.

Про лектора: Максим Нестелєєв – перекладач, літературознавець, кандидат філологічних наук. У його перекладах з’явилися українською тексти Томаса Пінчона, Дона Делілло, Роберта Кувера, Вільяма Ґеддіса, Джозефа Макелроя. Автор матеріалів для видань Pollen fanzine, ЛітАкцент, Український Тиждень. Автор монографії «Лабіринти американського постмодернізму», що вийшла у видавництві «Темпора» у 2019 році.
 
Вхід вільний. Обов'язкова онлайн реєстрація: https://forms.gle/vq34yCtQEabkYF17A

Лекції про читання – це відкритий лекторій літературної майстерні «Бартлбі і компанія» за участі письменників, критиків, перекладачів, філологів, літературознавців, культурологів, видавців.


3 грудня, 19:00. Київ, Closer, вул. Нижньоюрківська, 31


0 коментарів

Залишити коментар

avatar