Літню програму поетично-музичних перформансів Поезія буднів продовжить колаборація Оксани Куценко, української поетки, що мешкає у Південній Африці, та гурту «Дивина», що близько двадцяти років збирав український фольклор на Донбасі.
«Пам'яті однієї ріки» – це розмова із глядачем про те, наскільки наше майбутнє залежить від жінки та її свободи. І наскільки пов'язані у сучасному світі свобода і екологія. Перформанс складається із віршів, написаних протягом останнього року у Південній Африці, та з народних пісень, які століттями співалися влітку і присвячувалися водній стихії.
Оксана Куценко (Оксана Розумна) — поетка, перекладачка, кураторка мистецьких проектів, дослідниця культури. Авторка книг поезій «У зимах бажань» (1996), «Балетна школа» (2007), книги-оповідання для дітей «Печені яблука» (2015), «Лялечки» (2016). Переклала книгу поезій сенегальського поета Леопольда Седара Сенгора «Співи з нетрів» (з французької). Авторка проекту «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра», в рамках якого твори поетів з різних країн Африки перекладено українською. Зараз працює у Посольстві України в Південній Африці.
Фольклорний гурт Дивина був створений при Донецькому університеті в 1998. У репертуарі ансамблю представлені українські народні пісні різних жанрів. Більшість з них записані у експедиціях в Україні (Донецька, Харківська, Полтавська області) або в українській діаспорі (чорноморські станиці Кубані, українські села Західного Сибіру, Алтайського краю).
Вартість квитка – 100 гривень. Квиток дає можливість відвідати виставки «Обабіч» та «Олег Голосій. Живопис нон-стоп» у Мистецькому арсеналі до 20:00 у день події.
20 червня, 20:00. Київ, Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12
Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/1138347773040152/
«Поезія буднів» — поетично-музичні перформанси по четвергах в рамках програми Плани на літо у Мистецькому арсеналі. Події об’єднують різножанрову поезію та музику з України та закордону, щоб створити унікальний досвід переживання буденності через занурення у метафорично-акустичні образи. Спільний проект із Мистецький арсенал. ЛітЛаб. Кураторки програми — Анна Хвиль і Оксана Щур.