29 Вересня 2023, 02:48 | Реєстрація | Вхід
/ Лекція «Війни пам’яті про ХХ ст: Україна vs Росія» - 24 Квітня 2019

Лекція «Війни пам’яті про ХХ ст: Україна vs Росія»

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 24 Квітня 2019 (Середа)
Час: 18:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота»
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 529


Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запрошують на лекцію Лариси Якубової «Війни пам’яті про ХХ ст.: Україна vs Росія» у рамках проекту «A posteriori», що відбудеться 24 квітня. Початок о 18:30. Модерує Ольга Петренко. Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запрошують на другу зустріч у рамках проекту «A posteriori. Історичний лекторій».

Майже чверть століття українські історіографи «відчищають» національну пам’ять з-під потужного шару радянсько-партійних міфів, стереотипів та відвертих фальсифікацій. Відбувається переосмислення комуністичного експерименту та його наслідків. Докорінно змінюється геополітична локація України в історичній картині світу.

Чи не найпоказовіше це видно на прикладі історії ХХ ст. Більшовицький переворот чи Велика Жовтнева соціалістична революція? Українські визвольні змагання 1917 – 1921 рр. чи Громадянська війна? Сталінський терор – нелюдські злочини чи деякі перегини? Друга світова чи Велика Вітчизняна? Упівці – борці за незалежність чи буржуазні націоналісти? Дефіцити, доноси, демонстрації – чи ковбаса по 2,20? Якою є державна політика пам’яті про ХХ ст. в Україні та Росії? Що згадують пересічні українці та росіяни про минуле століття? На думку Лариси Якубової, в історії немає незручних тем, є теми незручні для політичних маніпуляцій.

Спроби «вилущити» все незручне є ознакою цивілізаційної незрілості. Розбудова національної історичної пам’яті має відбуватися не за принципом сепарації історичних фактів, подій, особистостей, процесів. У минулому кожної нації є те, що становить фундамент національної гордості, а є й те, що пече гартованим залізом смертельного сорому. Власне, останнє — це запобіжник культивування національної пихи з усіма її страшними наслідками. Історію не варто підлаштовувати під скороминучі політичні завдання, виправдовуючи це політичною доцільністю чи умоглядною вищою метою. Її необхідно знати в повному обсязі, з усіма больовими точками та глухими кутами.

Лариса Якубова — доктор історичних наук, член-кореспондент Національна академія наук України, завідувач відділу історії України 20‒30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України. Авторка та співавторка видань «25 років незалежності: нариси історії творення нації та держави», «Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини», «Русский мир» в Україні: на краю прірви», «В обіймах страху і смерті. Більшовицький терор в Україні», «Кримський вузол»: історичні передумови виникнення і шляхи розв`язання». Модерує Ольга Петренко.


23 квітня, 18:30. Київська Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота»


0 коментарів

Залишити коментар

avatar