21 Червня 2024, 00:26 | Реєстрація | Вхід
/ Читання на підтримку Нарзулло Ахунжонова - 28 Березня 2019

Читання на підтримку Нарзулло Ахунжонова

Категорія: «Події»
Дата: 28 Березня 2019 (Четвер)
Час: 20:00
Вартість: 50 грн
Місто: Київ
Місце: Кримський дім
Адреса: вул. Омеляновича-Павленка, 9
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 872


28 березня о 19.00 у Кримському Домі відбудеться благодійний вечір "Література солідарності”, у рамках якого письменники читатимуть свої твори, аби підтримати узбецького журналіста Нарзулло Ахунжонова та його родину. 

Участь у читаннях візьмуть письменники, члени Українського ПЕН Лариса Денисенко, Зоя Казанжи, Анатолій Дністровий, Вікторія амеліна, Олег Коцарев, Катерина Калитко

Нарзулло Ахунжонов – узбецький опозиційний журналіст, який протягом багатьох років у своїх матеріалах викривав корупційні схеми і критикував владу Узбекистану. 2013 року через тиск і погрози Нарзулло з родиною змушений був залишити країну і шукати притулку за кордоном. Потому Ахунжонови жили в Туреччині, а 2017-го переїхали до України. Тут Нарзулло був заарештований і місяць провів у СІЗО, оскільки Узбекистан оголосив його в міжнародний розшук. Завдяки українським правозахисникам журналіста звільнили, а в листопаді 2018 року він отримав статус біженця. 

Через проблеми зі здоров’ям (майже повну втрату зору) Нарзулло Ахунжонов не може працювати в Україні. Його родина, в якій, окрім Нарзулло та його дружини, п’ять доньок, живе за кошти, які час від часу збирають українські та закордонні правозахисні організації. 


"Ми постійно звертаємося до міжнародних організацій із проханням підтримати наших письменників і журналістів, які зазнають тиску та переслідувань. Але якщо ми чекаємо на підтримку з боку закордонних партнерів, ми також маємо підтримувати іноземних авторів, яких переслідують через їхню професійну діяльність”, – пояснила важливість читань "Література солідарності” виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.

Вхід на захід – платний, розмір благодійного внеску – від 50 грн. Усі зібрані під час читань кошти будуть передані наприкінці заходу родині Ахунжонових.
Більше інформації про Нарзулло Ахунжонова – на сайті Міжнародного ПЕН: https://bit.ly/2TN73RvКонтакт: ukraine.pen@gmail.com

Київ, Кримський дім, вул. Омеляновича-Павленка, 9


0 коментарів

Залишити коментар

avatar