19 Травня 2024, 23:13 | Реєстрація | Вхід
/ Літературний фестиваль-воркшоп «Прописи» 2021 - 5 Серпня 2021

Літературний фестиваль-воркшоп «Прописи» 2021

Категорія: «Конкурси»
Дата: 05 Серпня 2021 (Четвер)
Час: 00:00
Вартість: Обов'язкова реєстрація
Місто: Івано-Франківськ
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 3779


9-12 вересня в Івано-Франківську відбудеться літературний фестиваль-воркшоп для молодих письменників «Прописи»

Для 10 авторів та авторок, відібраних за конкурсом, Український ПЕН організує індивідуальні заняття з досвідченими менторами й менторками – Вікторією Амеліною, Галиною Крук, Тарасом Прохаськом та Ганною Улюрою. Лекції і воркшопи для учасників проведуть зокрема Лариса Денисенко, Роман Малиновський, Богдана Неборак і Тетяна Терен. Для широкої аудиторії в рамках «Прописів» запланована публічна програма, до якої долучиться, з-поміж інших імен, Юрій Андрухович.

Куратором проєкту стане поет, перекладач, віцепрезидент Українського ПЕН Остап Сливинський, координатором – перекладач, проєктний менеджер ПЕН Андрій Вахтель.


«Фестиваль «Прописи» – це перша в Україні подія, яка об’єднає в собі елементи творчої майстерні, лекторію, презентаційного майданчика і простору для співдії авторів-початківців та відомих письменників, – розповідає Остап Сливинський. – Проєкт має на меті допомогти дебютантам удосконалити навички творчого письма, дати їм рецепти ефективного входження в літературу та віднайдення в ній свого місця. А ще  – навчити їх захищати власні авторські права, показати оптимальні моделі співпраці з редакціями, видавництвами, літературними агенціями. Водночас це можливість представити свою творчість не лише професійній, а й ширшій аудиторії в рамках публічної програми. Це також подія для міста Івано-Франківська, адже в рамках «Прописів» заплановані подіумні розмови та сценічні читання, вечір мультимедійних та синтетичних проєктів та поетичний марафон. Вхід на всі події буде вільний».


Фестиваль-воркшоп «Прописи» покликаний сприяти розвитку сучасної літератури шляхом відкриття нових імен, а також просування правозахисних цінностей ПЕН серед молодих авторів. Йдеться зокрема про захист свободи слова і самовираження та усвідомлення літераторами відповідальності за публічні слова і вчинки. Дослідженню ролі письменника у відстоюванні прав і свобод та функції літератури як рушія соціальних змін будуть присвячені окремі лекції та майстер-класи в рамках фестивалю.

У професійній програмі «Прописів», як зазначено в умовах конкурсу, зможуть взяти участь дебютанти у сфері письменництва та літературної критики віком 18-35 років

Апліканти повинні мати щонайменше 3 художні чи критичні твори, опубліковані в інтернеті, медіа чи колективних збірках, однак ще не видати жодної книжки. 

Дедлайн подачі заявок5 серпня 2021 року.
Подробиці програми на сайті Українського ПЕНу: https://pen.org.ua/opportunity/rozpochavsya-pryjom-zayavok-na-uchast-u-festyvali-vorkshopi-propysy-dlya-molodyh-avtoriv/

Підсумком проєкту стане друкований альманах, до якого ввійдуть твори 10 учасників та учасниць проєкту, а також їхні публіцистичні тексти з враженнями про фестиваль-воркшоп.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Додаткова інформація: Катерина Толокольнікова, прес-секретарка фестивалю-воркшопу «Прописи», +380636146978, ukraine.pen@gmail.com


0 коментарів

Залишити коментар

avatar