21 Квітня 2024, 01:55 | Реєстрація | Вхід
/ Ювілейний творчий вечір Івана Андрусяка | Київ - 10 Січня 2019

Ювілейний творчий вечір Івана Андрусяка | Київ

Категорія: «Події»
Дата: 10 Січня 2019 (Четвер)
Час: 18:00
Вартість: вхід вільний
Місто: Київ
Місце: Національний музей літератури України
Адреса: вул. Б. Хмельницького, 11 (орієнтир – станція метро «Театральна»).
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 726


Видавництво «Фонтан казок» і Національний музей літератури України запрошують 10 січня о 17:00 на творчий вечір письменника Івана Андрусяка з нагоди ювілею – 50-річчя. 

Приходьте привітати письменника з ювілеєм і подякувати йому за чудові книжки, які він написав, а також послухати його вірші. Захід відбудеться у Національному музеї літератури України за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 11 (орієнтир – станція метро «Театральна»).


Іван Андрусяк (*28 грудня 1968, с. Вербовець Косівського району Івано-Франківської області) — поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач.
Увійшов у літературу на початку 1990-х як учасник літературного угруповання «Нова дегенерація», до якого також входили Степан Процюк та Іван Ципердюк. Критика вважає його одним із чільних поетів покоління «дев'ятдесятників». 

Прихильник герметичного поетичного дискурсу, творча еволюція — від неомодерністських, декадентських мотивів ранньої творчості до символічно-асоціативного письма, витриманого в рамцях неомодерного світовідчуття, але класичної поетичної форми. Виробив власну впізнавану поетичну манеру, базовану на метафоризмі («Андрусяк пише метафорою, якої нема» — Т. Девдюк, «Критика»), яку критика називала «плаваючою семантикою» (А. Дністровий, «Книжник-review»).

У 2000-х рр. активно виступав як літературний критик (часописи «Книжник-review», «Книжковий огляд», «Кур'єр Кривбасу», «Кальміюс», «Березіль», «Сучасність» та ін.), аналізуючи здебільше поезію й обстоюючи моральні принципи в літературі та розмежування «високого письменства» й «попси». 2007 року повістю «Стефа і її Чакалка» входить у дитячу літературу, яка, нарівні з поезією, за кілька років стає провідною у творчості письменника.

Лауреат першої премії конкурсу видавництва «Смолоскип» (1995), літературних премій «Благовіст» (1996), ім. Бориса Нечерди (2002), журналу «Кур'єр Кривбасу» (2007), першої премії конкурсу творів для дітей «Золотий Лелека» (2008), міжнародної премії «Corona Carpatica» (2010). Повість Івана Андрусяка «Вісім днів із життя Бурундука» увійшла до престижного щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі ворони 2013» (White Ravens 2013). Лауреат Корнійчуковської премії 2016 року - першої премії в номінації "Поезія для дітей" - за збірку "Лякація". За цю ж книжку у 2017 році отримав відзнаку "Дитячий поет року" від простору української дитячої книги "БараБука" і "ЛітАкцент року" у номінації "Поезія і проза для дітей". 

Член Національної спілки письменників України і АУП. У листопаді 2011 р. став членом українського центру ПЕН-клубу.

З 2007 по квітень 2014 рр. працював літературним редактором видавництва «Грані-Т». З травня 2014 р. — головний редактор видавництва «Фонтан казок».
Мешкає в містечку Березань на Київщині.


10 січня, 17:00. Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницкого, 11


0 коментарів

Залишити коментар

avatar