07 Червня 2023, 22:33 | Реєстрація | Вхід
/ «Моцарт із Лемберга» Богдана Коломійчука | Київ - 28 Вересня 2018

«Моцарт із Лемберга» Богдана Коломійчука | Київ

Категорія: «Події»
Дата: 28 Вересня 2018 (П'ятниця)
Час: 18:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Хрещатик, 46
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 961


Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію нового роману Богдана Коломійчука «Моцарт з Лемберга», що відбудеться 28 вересня за участю автора. Початок – о 18.30. Модераторка – Юлія Джугастрянська.

Нова книжка Богдана Коломійчука «Моцарт із Лемберга» гармонійно поєднує жанри історичного, пригодницького та любовного романів. Дія відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой – молодший син геніального композитора Вольфганга Амадея Моцарта, Франц Ксавер. Франц не досяг батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод. А доля – тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом. Автор витримав золоту середину між сентиментами і авантюрою, а точніше, – між любовним і пригодницьким романом. Власне тому, в цій книжці читач знайде окрім впізнаваних фактів з життя Моцарта-молодшого, також елементи історичного твору і навіть детективу.

«Ідея написання роману про «львівського Моцарта» належить засновникам фестивалю LvivMozArt Оксані Линів та Олегу Мацеху, – розповів Богдан Коломійчук. – Перша розмова про це відбулася восени 2016 року, а вже за кілька місяців ми продовжили її в Зальцбурзі. Тоді ж розпочав збирати матеріали в Бібліотеці Моцартеуму. Безцінними для мене, як для письменника, були щоденники мого персонажа. Завдяки цим нотаткам, я побачив Франца Ксавера живою, надзвичайно емоційною людиною з нелегкою долею».


«За іронією долі, цей роман я писав так, як жив мій герой – в подорожах, – додав автор. – Намагаючись здобути славу й визнання, Франц мандрував світом: чимало його концертів відбулося в Любліні, Варшаві, Берліні, Данцігу, Парижі та інших містах. В мене ж, окремі сцени були написані в аеропорту Айндговена та Кракова, в літаку над Німеччиною, в баварській кнайпі і десь на узбережжі Північного моря. За цей час ми по-своєму зріднилися з моїм Моцартом. Десь так, як двоє львів’ян, що зустрічаються далеко від дому і йдуть до кав’ярні потеревенити про галицьку погоду. І розмова приємно затягується… Завдяки цьому роману, львівський Моцарт вперше постане перед українським читачем. Для мене ж, як автора, це був однаковою мірою творчий експеримент і творчий виклик».

Богдан Коломійчук – письменник-белетрист, автор історико-авантюрних та детективних романів. Мешкає у Львові. У 2013 році видав дебютний історико-авантюрний роман «Людвисар. Ігри вельмож», що отримав Гран-прі конкурсу «Коронація слова 2013». 2014 року світ побачила збірка детективних оповідань «Таємниця Єви». У 2015 році вийшли одразу ді книжки – «В’язниця душ» та «Небо над Віднем», 2016-го – «Візит доктора Фройда». Влітку 2018-го побачив світ роман «Моцарт із Лемберга».


Київська Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46. Телефон: (044) 337 97 72


0 коментарів

Залишити коментар

avatar