31 Березня 2023, 00:01 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація книги «Долаючи тишу. Жіночі історії війни» - 7 Вересня 2018

Презентація книги «Долаючи тишу. Жіночі історії війни»

Категорія: «Події»
Дата: 07 Вересня 2018 (П'ятниця)
Час: 17:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Львів
Місце: Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору»
Адреса: пр. Чорновола, 45г
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 754


У п’ятницю, 7 вересня, о 17:30 год у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» презентують книгу Марти Гавришко «Долаючи тишу. Жіночі історії війни»Також на цю тему відбудеться і лекція авторки книги - історикині, наукової співробітниці відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.


У період Другої світової чимало жінок приєдналося до лав націоналістичного підпілля та Української повстанської армії як зв’язкових, розвідниць, санітарок, воячок. Пліч-о-пліч із чоловіками вони пройшли горнило кривавих подій, спростувавши всі стереотипи «слабкої статі». Їхні голоси тривалий час не було чутно. Їхній досвід був невидимим.

«Ця книжка — збірка історій-сповідей жінок, які не просто бачили війну та брали активну участь у тогочасних подіях, а й прожили її. Вони були не лише очевидицями, жертвами, але й виконавицями насильства. Уся правда про жахи війни, без прикрас та міфологізації. Відверті розповіді про те, що означало бути жінкою під час війни. Унікальні спогади селянок та міщанок, жінок із різною освітою та соціальним становищем, жінок, які обіймали керівні посади в ОУН і були рядовими підпільницями. Живі емоції в історіях, які роками були непочутими та забутими», - зазначено у повідомленні.

Після презентації відбудеться і дискусія та обговорення почутого з учасниками заходу.

Вхід вільний. За детальною інформацією звертайтесь: Анна Шиманська, завідувачка інформаційно-освітнього відділу, тел. 967 835 096.0 коментарів

Залишити коментар

avatar