Вмикаємо драму: ми поговоримо про непрості стосунки в трикутнику «книга – фільм – серіал». Як режисери втілюють фантазії письменників? Коли вони переходять межу дозволеного? Що взагалі лишається від класики? Та як виглядають герої нашого часу?
Від сторінок до касових зборів – це розмова про літературу, яка стає популярною на екранах. Або не стає. І що з цим робити розповість Євгеній Стасіневич.
1. Що лишається від класики? Екранізації «вічних» книг
Шлях в кіно: поговоримо, які з найважливіших книг минулого стали фільмами. Шедеври і талановиті невдачі, непорозуміння і нові трактування, неочевидні плюси і відверті мінуси – ми пошпигуємо за екранізаторами класики.
2. Взаємодія чи конфронтація? Адаптації новітньої літератури
«Оповідь служниці», «Гаррі Поттер», «Зелена миля» — одні книги активно конвертують у кіно, інші лишаються невдалими експериментами на екрані. Як твори Етвуд і Кінга, Роулінг і Делілло, Барнз і Акройд стають подіями в світі кінематографу? Та чи можна зробити фільми з шедеврів модернізму, наприклад — Кафки, Вульф чи Фолкнера?
3. Герої нашого часу: книги, фільми, серіали.
Хто вони та звідки приходять? Поговоримо про героїв, яких видають нам сучасні режисери та письменники. Позаморальних професіоналів, гуманних маніяків, темних лицарів? Чи всіх одразу?
Тріо лекцій з 11 липня. По середах о 19:00.
Де? Освітня станція 31В1, вул. Пушкінська 31-в-1.
Детальна програма та реєстрація: https://goo.gl/mKnmC5. Вартість лекції 350 гривень.