08 Грудня 2023, 15:10 | Реєстрація | Вхід
/ Оголошено конкурс радіоп’єс «Радіодрама UA/UK» - 30 Червня 2018

Оголошено конкурс радіоп’єс «Радіодрама UA/UK»

Категорія: «Конкурси»
Дата: 29 Червня 2018 (П'ятниця)
Час: 23:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Україна
Рейтинг: 4.5
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 3109


Конкурс, організований Українським радіо та Британською Радою у партнерстві з Мистецьким арсеналом, пропонує письменникам спробувати свої сили у жанрі радіодрами. Твір переможця почують cотні тисяч українських радіослухачів. 
 
Перші радіодрами в Україні датовані 1930-ми роками, коли радіомовлення поряд із літературою було потужним інструментом пропаганди. У Радянському Союзі радіопостановки називалися «театр перед мікрофоном» і відбувалися спершу у прямому ефірі, а згодом йшли у записі. Зараз в Україні найчастіше роблять інсценізації за мотивами художньої прози. Проте радіодрама є жанром неактуальним, нетрендовим. У ньому майже не працюють молоді письменники, а нові роботи створюються без урахування світових тенденцій.

 
Спільний британсько-український конкурс покликаний сприяти розвитку жанру радіодрами в Україні. П’єса переможця/ниці буде поставлена та зазвучить в ефірі Українського радіо у січні 2019 року. Автор/ка найкращої радіоп’єси отримає грошову винагороду у розмірі 25,000 грн.
  • Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн-форму.
  • В онлайн-формі необхідно прикріпити текст та синопсис п’єси у pdf чи doc форматі.
  • Радіоп’єса має бути написана українською мовою обсягом до 20 тисяч знаків із пробілами.
  • Також пропонуємо вашій увазі поради з написання радіоп’єс від BBC World Drama.
  • Прийом робіт триває з 25 квітня по 30 червня 2018 року включно. Ознайомитися з повними правилами конкурсу можна за посиланням
Переможців визначить журі, до якого увійдуть представники Українського Радіо, Мистецького арсеналу, Rockethouse, вітчизняні літературні та театральні експерти.
 
Наприкінці вересня 2018 року для учасників, чиї твори потраплять до короткого списку конкурсу, британська авторка радіоп’єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз проведе майстерню. Протягом тижня письменники працюватимуть над своїми рукописами під її менторством та дізнаватимуться професійні секрети та нюанси роботи у цьому жанрі. 
 
Пізніше для постановників та продюсерів Українського радіо та інших радіостанцій і онлайн-платформ, які працюють або бажають працювати із жанром радіодрами, британська продакшен-компанія Rockethouse проведе тренінг щодо особливостей постановки радіоп’єс, роботи з акторами, вибору звукових ефектів, музичного супроводу, а також промотування творів серед радіослухачів. Умови участі у тренінгу та дати проведення тренінгу будуть оголошені влітку на ресурсах Українського радіо, Британської Ради та Мистецького арсеналу.


«Британський письменник Стівен Ваятт, який створив, серед іншого, радіоаптації «Талановитого Містера Ріплі» та «Божественної комедії» для BBC, сказав, що радіоп’єса відбувається у вашій голові, а не перед очима. Це саме те, що наділяє її надзвичайною свободою - так само її автора та слухача. Ми запрошуємо і досвідчених авторів, і початківців надсилати історії, які переосмислюватимуть резонуючі явища та процеси у нашому суспільстві, даватимуть новий погляд на щоденні виклики. Жанр радіодрами відкриває надзвичайні можливості як для творчого розвитку автора, так й донесення його ідей слухачам по всій країні», – коментує Даша Стокоз, менеджерка літературної програми Британської Ради в Україні.
 
«Українські письменники звертаються до жанру радіодрами вкрай рідко. Насамперед тому, що подальша доля такого твору вкрай примарна: простіше кажучи, якщо роман відносно легко видати окремою книжкою, а вірш – декламувати зі сцени, то п’єса потребує додаткового творчого етапу, яким, по суті, є режисерська постановка, а також майданчика для представлення широкій аудиторії. І вже наступна проблема – це нестача навичок роботи авторів із жанровою специфікою. Тема та динаміка тексту мають захоплювати: знуджений слухач легко перемикається на іншу хвилю», – зазначає Оксана Щур, кураторка Літературної лабораторії Мистецького арсеналу.
 
«Радіоп’єса – особливий жанр художнього мовлення. Концентрація думки, емоції, голосу і уяви. Від 2008 року Українське радіо «Культура» провело чотири всеукраїнських конкурси оригінальної радіоп’єси під гаслом «Відродимо забутий жанр». Цього року Українське радіо, Мистецький арсенал та Британська Рада поєднають зусилля, аби комплексно поглянути на процес створення радіопостановки, популяризувати жанр радіодрами та розвинути творчі навички авторів, які бажають працювати з радіодраматургією», – говорить продюсер спецпроектів Українського радіо «Культура» Світлана Свиридко-Сєрова.

Розклад конкурсу

25 квітня – 30 червня | Прийом радіоп’єс
3 вересня | Оголошення короткого списку
24 – 28 вересня | Майстерня із написання радіоп’єс
13 листопада | Оголошення переможця
26 – 30 листопада | Тренінг для постановників радіоп’єс
Січень 2019 року | Прем’єра п’єси переможця в ефірі Українського радіо
3 коментарів

avatar
Перепрошую, але що таке синопсис?
avatar
Скажіть, будь ласка, чи приймається на конкурс драма у віршованій формі.
avatar
0
3 Олексій Лях-Породько • 23:30, 21 Вересня 2018
Добрий вечір. Скажіть будь-ласка де знайти інформацію про короткий список?

Залишити коментар

avatar