Як наблизити мир, не чекаючи закінчення війни? Як досягти порозуміння між частинами суспільства з різними точками зору та позиціями, переселенцями та громадами, які їх приймають? У своїй книзі «Примирення: вказівники вздовж шляху» Енвер Джуліман дає пояснення понять, які мають ключове значення в миротворчій діяльності, наприклад, істина, вина, культура спогадів, історія та заперечення. Вона відображає і конкретизує багато складних аспектів примирення людини з собою, між людьми, групами і країнами.
Книга Енвера Джуліман - про те, як ставитися до історії і її інтерпретувати, і найголовніше, яку позицію зайняти по відношенню до наших ближніх: і до сусіда за дверима поруч, і до того, що живе на іншій стороні дороги. Але не тільки. Ця книга - ще й важливе нагадування про відповідальність, яку ми всі повинні розділяти. Автор зверталисяється до таких «зберігачів» миру в суспільстві, як політики, релігійні лідери, художники, журналісти, ветерани війни, правозахисники, вчені і вчителі, нагадуючи їм про відповідальність в сфері примиреня.
Книга допомагає усвідомити роль людини в процесі миротворчості та природу конфліктів. Крім того, вона розповідає про своєрідний багаж. Адже ті, хто намагається втекти від воєн і конфліктів, доволі часто відвозять такий багаж в інші країни.
Енвер Дюліман є керівником департаменту з питань освіти в галузі прав людини та миру Норвезького Гельсінського комітету. Джуліман має досвід роботи в галузі освіти та миробудівництва, в галузі прав людини у Норвегії, Україні, Білорусі, Російській Федерації, Північному та Південному Кавказі та на Західних Балканах. Джуліман є одним із засновників Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" та активно сприяє її розвитку.
Він є методологом та координатором Школи з прав людини для молоді республік колишньої Югославії, участь в якій взяли більше 12 000 учасників. Він заснував та керував регіональним проектом Коаліція Довіри на Південному Кавказі. Він є автором кількох книг у галузі конфліктології та посередництва («Будівництво мостів, а не стін», «Роль університетів у процесі побудови миру») які перекладені на норвезьку, російську, білоруську, боснійську, хорватську та сербську мови. Він викладає теми пов’язані з примиренням і миробудівництвом в Університеті Південно-Східної Норвегії.
Львів, Музей «Територія Терору», просп. Чорновола, 45г