06 Червня 2023, 14:57 | Реєстрація | Вхід
/ «Бібліотека як центр спільнот: утопія чи реальність?» - 25 Березня 2018

«Бібліотека як центр спільнот: утопія чи реальність?»

Категорія: «Події»
Дата: 25 Березня 2018 (Неділя)
Час: 15:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Port creative hub
Адреса: вул. Набережно-Хрещатицька, 10-а
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 806


У сучасному світі книги стали доступними для великої кількості людей. Щороку відкриваються нові книгарні, великі тиражі видавництв дають можливість продавати книги за відносно доступними цінами, у мережі можна знайти електронні версії текстів та завантажити їх у смартфон чи електронну книгу, або навіть прослухати книгу у аудіоформаті. 

Разом із цим в Україні продовжує існувати мережа публічних бібліотек, яких нараховується близько 16 тисяч. Як вони реагують на такі тенденції? 

Чи можуть публічні бібліотеки взяти на себе нові функції інформаційних, культурних, навчальних центрів та центрів спільнот? Як їхні приміщення та ресурси можуть стати корисними громаді мікрорайону, міста або села, де вони розташовані? Чи може бібліотека бути справді інклюзивною та пропонувати події для абсолютно різних соціальних груп?

Скажімо, у головній публічній бібліотеці Нью-Йорка проводяться групи продовженого для дітей початкової школи, лекції про атеїзм та заходи на зразок ярмарків вакансій. А що нетипового відбувається у публічних бібліотеках України та який це має ефект? Якою взагалі є роль бібліотек у сучасному суспільстві?


Про ці та інші дотичні питання ми поговоримо із практиками та експертками із бібліотечного та культурного середовища, а також представниками проектів підтримки бібліотек:
  • Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна», Проект «Трансформація бібліотек в сучасні центри розвитку громад» реалізовувався в Тернопільській області за підтримки Посольства Великої Британії в Україні
  • Вероніка Селега, кураторка проекту змін публічних бібліотек Києва
  • Любов Квасюк, програмна менеджерка IREX Ukraine, проект ПУЛЬС - «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» для бібліотек та громадських організацій об’єднаних територіальних громад України.
  • Модераторка події – Дарина Пирогова, соціологиня, Аналітичний центр СEDOS.

25 березня. Початок о 14:00. Київ, Port creative hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-а


0 коментарів

Залишити коментар

avatar