19 Травня 2024, 10:49 | Реєстрація | Вхід
/ Конкурс художнього репортажу «Самовидець» - 25 Січня 2018

Конкурс художнього репортажу «Самовидець»

Категорія: «Конкурси»
Дата: 25 Січня 2018 (Четвер)
Час: 01:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Україна
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 7423


Конкурс художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» стартує вшосте. Тема конкурсу – «Покоління вільних. Як нова генерація творить майбутнє»

Ми живемо в часи стрімких змін. Щодня відбуваються стільки подій, що часто людина не в змозі «схопити» найважливіші, ті, які матимуть наслідки в майбутньому, а не тільки тут і зараз. За мерехтінням новин й інформаційним шумом важко почути й відчути «тектонічні злами» історії, за буденними явищами та подіями вловити «помах крилець метелика». Але саме зараз, у час війни і змін, важливо шукати сюжети на перспективу й говорити про майбутнє. 

Тема про покоління вільних – життєствердна й безмежна за творчими можливостями. Тут є над чим попрацювати допитливим і прискіпливим репортажистам. Їм випадає можливість знайти, побачити й дослідити те, що переважно проходить непоміченим повз інших. Привідкрити майбутнє, якщо хочете.

Покоління вільних. Хто вони? Які? Чим живуть? Як вони бачать минуле, осмислюють теперішнє, а головне – як творять майбутнє? Хто ці люди, що розставляють для всіх нас «дороговкази»? Які явища, процеси, події наближають майбутнє і нас до нього? Культура, наука, нові технології, суспільство, подорожі… Тут є місце всьому. Історії успіху й історії спроб і помилок. Герої, які роблять щось надзвичайне і глобальне, і герої, які не творять нічого важливого в масштабах світу та історії, але чий маленький світ і його можливості розгледить талановитий автор.

Тож шукайте неочевидні сюжети, розповідайте небанальні історії, знайомте нас із дивовижними героями. Ми чекаємо на нові імена в художньому репортажі!


До розгляду приймаються раніше неопубліковані художні репортажі українською мовою.
  1. Автор повинен спиратися на власний досвід.
  2. Автор має добре знати тему, орієнтуватися в інших текстах, написаних на вибрану тематику, прагнути об’єктивності.
  3. Важливим елементом є влучні описи та живі діалоги з героями вибраної теми. Оповідь повинна бути не сухою газетною, а саме художньою.
Розмір репортажу до 40 000 знаків. Готові тексти надсилайте до 25 січня 2018 р. на адресу: samovydets@gmail.com. Результати конкурсу будуть оголошені 25 березня 2018 р.

Члени журі: Єлізавета Гончарова, Олег Криштопа, Марія Титаренко.
Нагороди: І місце – 10 000 грн. ІІ місце – 7 000 грн. ІІІ місце – 5 000 грн.

Десять найкращих репортажів увійдуть в альманах «Veni, Vidi, Scripsi», а лауреат конкурсу отримає право видати свою книгу репортажів у «Темпорі».

За підсумками минулих конкурсів видавництво «Темпора» видало п’ять альманахів найкращих репортажів: «Світ у масштабі українського репортажу», «Де, як і чому працюють українці», «Історія наживо», «Війна. Життя de facto» та «Чому я звідси ніколи не поїду». Вийшли друком книги лауреатів конкурсу: Олега Криштопи «Україна. Масштаб 1:1», Дениса Казанського «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі» та Єлізавети Гончарової «Десь поруч війна».


Координаторка конкурсу: Марія Семенченко. Телефон для довідок: 068 494 74 56
Сторінка конкурсу у Facebook: http://facebook.com/samovydets/


0 коментарів

Залишити коментар

avatar