07 Травня 2021, 17:17 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Презентація книжки «Муза і чин Остапа Луцького» - 23 Березня 2017

Презентація книжки «Муза і чин Остапа Луцького»

Категорія: «Події»
Дата: 23 Березня 2017 (Четвер)
Час: 19:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Івано-Франківськ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Незалежності, 31, 3-й поверх
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 497


Книгарня «Є» та видавництво «Смолоскип» запрошують на презентацію книжки «Муза і чин Остапа Луцького» Захід відбудеться 23 березня. Початок – о 18.00. Учасники: співупорядники та співавтори книжки Петро Ляшкевич, Надія Мориквас, Данило Ільницький, Олександра Салій.

Івано-Франківськ – місто, без якого неможлива презентація нової смолоскипівської книги «Муза і чин Остапа Луцького». Так само, як неможливо сприймати історію Галичини, її культури та суспільного життя без цієї постаті.

Весь презентаційний тур із цим виданням можна символічно назвати «Повернення Остапа Луцького». Бо ця понад 900-сторінкова книга, яка є плодом співпраці чотирьох співупорядників та ще більшої кількості авторів, є першою великою книгою про письменника, культуртреґера, критика, перекладача, військового, політичного та економічного діяча Остапа Луцького (1883—1941).

Життя Остапа Луцького складається як мінімум із двох умовних періодів: юнацько-літературного та зріло-менеджерського, між якими пролягає Перша світова війна. Участь Луцького у ній полягала в тому, що був ад'ютантом знаного архикязя Вільгельма фон Габсбурґа (Василя Вишиваного). Але це вже наступний виток його громадської, культурної та інтелектуальної біографії. Бо між народженням, дитячими літами – і Першою світовою війною — пролягає активне літературне життя Остапа Луцького як одного із засновників знаменитої «Молодої Музи» — середовища письменників і митців, що збиралися у львівських каварнях, видавали свій часопис і стали одним із початків модернізму в українській літературі. Це вже у міжвоєнний період Луцький став відомим економістом, громадським діячем, головою Ревізійного союзу українських кооперативів у Галичині, послом до польському сойму. Але не менш важливу роль він відіграв на початку ХХ ст. — як автор програмової статі «Молода Муза», як культуртреґер, літературний критик та поет, зокрема автор, мабуть, першої в українській літературі збірки пародій «Без маски».

Для багатьох ім'я Луцького пов'язане з Іваном Франком, їхньою дискусією і навіть конфліктом. У книзі «Муза і чин Остапа Луцького» — першому великому за обсягом і достатньо повному за змістом виданню про цю постать — нарешті розставлено крапки над «і» стосовно стосунків Франка і Луцького, а також розказано, проаналізовано багато інших історій. А це — його контакти з Ольгою Кобилянською, перекладацька, політично-військова та економічна діяльності. Видання цікаве й цінне тим, що містить тексти — поетичні збірки і статті Остапа Луцького, його листи та документи.Петро Ляшкевич - літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент Львівської національної академії мистецтв. Автор низки праць, присвячених творчості Івана Франка, проблемам раннього українського модернізму, творчості представників «Молодої Музи».

Надія Мориквас - письменниця, літературознавиця, есеїстка, кандидатка філологічних наук. Важливе місце у письменницькому і науковому доробку Н. Мориквас займає «молодомузівська» тема, втілена у книзі-есеї «Меланхолія Степана Чарнецького», романі-есеї «Корнелія», а також розділі «Любов „Чужинця", або Апологія Ольги Кобилянської» презентованого видання.

Данило Ільницький - літературознавець, есеїст, кандидат філологічних наук, науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. Дослідник життя і творчості Б. І. Антонича, літературно-теоретичних ідей у Львові та Галичині міжвоєнного періоду.

Олександра Салій - літературонавиця, журналістка, молодша наукова співробітниця Інституту Івана Франка НАН України (м. Львів). Авторка низки інтерв'ю і статей у львівських та київських виданнях.


Івано-Франківська Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31, 3-й поверх. Тел.: (094) 928-31-41


0 коментарів

Залишити коментар

avatar