27 June 2022, 21:20 | Реєстрація | Вхід
/ Роман «Сни неофіта» Павла Вольвача у Дніпрі - 16 March 2017

Роман «Сни неофіта» Павла Вольвача у Дніпрі

Категорія: «Події»
Дата: 16 March 2017 (Thursday)
Час: 19:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Дніпро
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Глінки, 15 (вхід з Європейської площі)
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: olena_yurchuk
Кількість переглядів: 680


У четвер, 16 березня, Павло Вольвач презентує новий роман «Сни неофіта» у дніпрівській Книгарні «Є» (вул. Глінки,15). Книга про хвацькі 90-ті роки в одному з індустріальних центрів України, про злети, падіння та надії на краще щойно вийшла у «Видавництві Старого Лева». Модерує зустріч Тимофій Хом’як. Початок о 18:30. Вхід — вільний. 

«Сни неофіта»
 
 це соковита панорама життя, у яку вписаний учорашній кримінал-початківець, пролетар, різночинець, а нині — молодий поет і журналіст Павло. Перед читачем постає Запоріжжя 90-х, де є усе: грабіжники й журналісти, махновці й губернатори, бійці «Спасу» й поети-літстудійці. На сторінках роману легендарний поет-дисидент Холодний сусідує з авторитетом Медведем, а містик Чудін якось поєднується з секс-символом Наталкою Шамоніною. І над усіма ними панує Місто, яке Вольвач вніс на мапу української літератури. 

«Хотілося відтворити життя  це й був головний поштовх,  розповідає Павло Вольвач. - У романі є хвацькі 90-ті роки, є Запоріжжя, є трохи схожий на автора головний герой, що із шпани-братви перетворюється на поета... А ще тут є нові і старі друзі, які в чомусь теж «неофіти»: яскраві символи-типажі-характери доби, які повинні були зафіксуватися в слові. Пригоди, надії, веселі історії, зради, кохання, крах авторитетів і передчуття майбутнього». 


«Життя, описане у книзі 
 видумане, витворене уявою і, водночас, до останньої риски автобіографічне,  зауважує автор  Навіть камера в райвідділку і схвальний лист класика. Вже не кажучи про поетичні перипетії чи поїздку з дисидентом Холодним до онука Махна в Гуляй-Поле. Хоча це могло бути зовсім по-іншому, з іншими людьми. Важливіше ось що: це 
 колективний портрет епохи, зафіксований поглядом учорашнього «вуличного хлопця».

Павло Вольвач 
 прозаїк, поет, публіцист, перекладач. Народився в Запоріжжі. Працював на заводах, змінив багато професій і спеціальностей. Зокрема, був слюсарем, ливарником, сантехніком, художником-оформлювачем, продавцем, бутлегером, журналістом-телевізійником, кореспондентом Української служби Радіо Свобода. Автор 9 поетичних книг та романів «Кляса» (2004), «Хрещатик-Плаза» (2012), Сни неофіта (2017). Твори Вольвача перекладалися англійською, російською, польською, словацькою та інш. мовами. Живе і працює в Києві. Член Національної спілки письменників України та Українського ПЕН-центру.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar