До 31 січня 2017 року триватиме відкритий конкурс літературних проектів на VII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».
Повним ходом триває підготовка фестивальної програми сьомого «Книжкового Арсеналу», що у 2017 році проходитиме на території НКММК «Мистецький Арсенал» з 17 по 21 травня, й його кураторська команда запрошує всіх охочих долучитися її створення.
Інформацію стосовно прийняття ідей до програми буде надіслано 10 лютого 2017 року.
Нагадаємо, що минулого року проекти до програми приймалися лише від видавців.
Як і минулих років, авторські, тематичні програми та спеціальні проекти формуватиме кураторська команда незалежних молодих критиків, культурних менеджерів та відомих письменників, спеціально запрошених Мистецьким Арсеналом, що індивідуально залучатимуть до участі спікерів і видавців. Кураторській команді важливо, аби під час фестивалю обговорювалися нові смисли й контексти, створювалися нові ідеї, не суто рекламно-промоційного, а, радше, актуального, культурного, проблемного, соціального чи інтерактивного характеру.
До складу кураторської команди Книжкового Арсеналу 2017 входять:
- Оксана Хмельовська – координаторка фестивалю
- Поліна Городиська – кураторка міжнародної програми
- Юлія Козловець – кураторка дитячої програми
- Тетяна Терен – кураторка фокус-програми з робочою назвою «Сміятися» та координаторка української програми
- Ірина Славінська – кураторка спеціальних літературних програм
- Євген Стасіневич – куратор спеціальних літературних програм
- Анастасія Євдокимова – кураторка інноваційних форматів на фестивалі.
- Джонатан Девідсон – запрошений куратор Бірмінгемської літературної програми.
+ авторські програми, кураторами яких виступлять спеціально запрошені письменники, будуть оголошені у січні-лютому 2017.
Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» ‒ щорічний проект Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал», започаткований у 2011 році. Сьогодні це найбільша подія у Східній Європі, що поєднує літературу та мистецтво.
Місія заходу – сприяти розвитку українського літературно- мистецького середовища та книжкового ринку шляхом міжнародного обміну й поширення найкращих світових практик. У центрі уваги фестивалю – культурна модернізація, самоосвіта і популяризація читання. Книжковий Арсенал розглядає книгу не лише як інтелектуальний продукт і атрибут сучасного стилю життя, але й як сферу для інновацій, що активно взаємодіє з іншими креативними індустріями.
Книжковий Арсенал за 7 років досяг рівня одного з найвідвідуваніших і найпопулярніших заходів Мистецького Арсеналу.
Як відомо, 2016 року фестиваль відвідало понад 93 тисячі людей, що стало своєрідним рекордом за кількістю у заходах книжкової, літературної сфери в Україні. Цього ж року Книжковий Арсенал презентував розширену міжнародну секцію ярмарку та сцену «Кафе Європа».
За 6 років на Книжковий Арсенал завітало понад 300 визначних письменників, митців, інтелектуалів із 25 країн світу. Серед них – автори світових бестселлерів, професори Сорбонни і Гарварду, Королівської арт-академії у Лондоні. Фестиваль стимулює переклади світової спадщини й актуальної літератури українською мовою і зацікавлення світу українськими письменниками.
Цього року Книжковий Арсенал вдруге став партнером національного стенду України на Міжнародному книжковому ярмарку у Франкфурті, що сприятиме культурному обміну та подальшій співпраці з іноземними видавництвами, культурними інституціями тощо.