16 Червня 2024, 17:45 | Реєстрація | Вхід
/ Андрій Бондар презентує «І тим, що в гробах» в Ужгороді - 12 Жовтня 2016

Андрій Бондар презентує «І тим, що в гробах» в Ужгороді

Категорія: «Події»
Дата: 12 Жовтня 2016 (Середа)
Час: 18:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Ужгород
Місце: арт-центр «Галерея ІЛЬКО»
Адреса: вул. Кошицька, 28
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 989


У середу, 12 жовтня, в ужгородському арт-центрі «Галерея ІЛЬКО», відбудеться зустріч з письменником, перекладачем, блогером Андрієм Бондарем і презентація його нової книжки «І тим, що в гробах...», яка вийшла у «Видавництві Старого Лева». Модеруватиме її Bandy Sholtes. Початок о 18:00.

У збірці малої прози «І тим, що в гробах…» йдеться про любов і про футбол, про політику, пса, сусідів, мишей, мовну філософію, про немитого дідуся Тодося і багато іншого.«Тексти до книжки «І тим, що в гробах» писалися впродовж 13 років — між 2003 і 2016 роками. Їх можна назвати розтягнутою в часі спробою внутрішньої біографії, адже всі тексти якоюсь мірою стосуються безпосередніх авторських рефлексій і переживань. Безперечно, всі вони позначені «єрессю есеїзму», тобто вкрай індивідуального та індивідуалістичного підходу, а також спробою з цього есеїзму вийти у простір художньої прози. 

Ця книжка за визначенням перехідна, полістилістична і мозаїчна, хоча її укладачці, Ганні Улюрі, вдалося знайти між цими текстами і зв'язок, і логіку, і навіть вигадати концепцію. «І тим, що в гробах» не писалася від початку як книжка — вона збиралась, як конструктор. І тут цим текстам і їхньому автору страшенно пощастило з укладачкою. Проект книжки на 50% саме її заслуга. Такі книжки потрібні для фіксації певних настроїв і прийомів, які переслідують автора. Штука в тому, що писалися ці тексти у часових шпаринах між головною роботою — перекладом, який забирав більшу частину сил та енергії. Тому ця книжка в певному сенсі — примітки перекладача, який має амбіцію бути кимось трохи іншим, аніж просто перекладач».
Андрій Бондар


Збірка малої прози Андрія Бондаря «І тим, що в гробах» — яскраве відображення суб’єктивних, дуже особистих вражень автора. Це підслухані історії та розмови, галерея небанальних сюжетів про звичайне життя пересічних людей. Але крізь цей химерний калейдоскоп спостережень раз по раз виринають нетривіальні, такі, на перший погляд, непоєднувані образи, як-от смішний і трішки недоречний Папа Римський на Святошині, тб-серіальний комісар Рекс і навіть наймудріша з мишей. Саме тому «І тим, що в гробах» припаде до душі навіть найвибагливішим читачам. Уклала збірку літературознавиця Ганна Улюра, а оформила – дизайнер Тетяна Омельченко.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar