1910-1930-ті роки – непростий, але чи не найцікавіший період у мистецькому житті Києва. Саме тоді у нинішній українській столиці творили й бешкетували знамениті поети-авангардисти. Як це було – дізнаємось на поетичній прогулянці «Під знаком авангарду» з письменником Олегом Коцаревим.
Який район називали «київським Парижем»? Де хуліганив «поганий хлопчисько» Михайль Семенко і як сідав на бюст Сталіна його колега Олекса Влизько? Хто з українських поетів був першим ув’язненим за порнографію і чому корисно плавати у Дніпрі? Для кого з українських поетів-авангардистів банан був "клясовим ворогом"? І де відбувалися збіговиська найяскравіших митців українських 20-х?
Відповіді на ці питання ми знайдемо серед вулиць і будинків, де жили й творили поети-експериментатори 1910-1930-хроків. Карколомні історії сходжень на авангардні вершини та спусків звідти. Біографічні курйози й повороти, маловідомі контексти і, звісно, вірші, які ви почуєте на київських вулицях у виконанні сучасного поета й одного з упорядників антології «Українська авангардна поезія (1910—1930-ті роки)» Олега Коцарева.
Олег Коцарев – український поет, прозаїк і журналіст. Автор книжок поезії «Коротке і довге», «ЦІЛОДОБОВО!» «Мій перший ніж», «Збіг обставин під Яготином», «Котра година», «Цирк» , «Чорний хліб, білий кит» , «Плавні річки» (спільно з Тарасом Прохаськом) і збірки оповідань «Неймовірна Історія Правління Хлорофітума Першого». Поезія перекладалась англійською, бенгальською, білоруською, івритом, італійською, литовською, німецькою, польською, португальською, російською, сербською, словацькою, французькою та чеською мовами. Співупорядник антології Українська авангардна поезія (1910 – 1930-ті роки). Куратор та головний редактор розділу «Світова поезія українською» Онлайн-часопису перекладної поезії Umbrella.
Для участі потрібно зареєструватися за посиланням: http://goo.gl/Y96i6R Реєстрація триває до суботи, 10 вересня включно. Участь в екскурсії передбачає сплату організаційного внеску у розмірі 120 грн, школярам, студентам і пенсіонерам – 60 грн.
Початок прогулянки: о 16:00 в неділю, 11 вересня. Тривалість: близько 3 годин
Місце зустрічі: метро «Золоті ворота», вихід з боку вулиці Володимирської
Подія у Facebook: http://facebook.com/events/1170970919640665/
Деталі за адресою facebook.com/yizdetz та yizdetz@gmail.com