16 Червня 2024, 22:45 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація роману «Транс-Атлантик» Ґомбровича - 27 Січня 2016

Презентація роману «Транс-Атлантик» Ґомбровича

Категорія: «Події»
Дата: 27 Січня 2016 (Середа)
Час: 18:30
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Лисенка, 3 (метро «Золоті ворота»)
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1331


У середу, 27 січня, у київській книгарні «Є» відбудеться презентація роману «Транс-Атлантик» одного з найнеоднозначніших польських письменників - Вітольда Ґомбровича. Переклад книги, у віртуозному виконанні Андрія Бондара, тільки-но з’явився на полицях. Видало книгу «Видавництво Старого Лева»

За що поляки люблять і ненавидять Ґомбровича? Чому «Транс-Атлантик» зазнав нищівної критики на батьківщині автора? Про це та багато іншого говоритимуть письменник, перекладач Адрій Бондар та один з найпрогресивніших українських філософів – Володимир Єрмоленко


Чому Бондар взявся за переклад саме цього польського автора здогадатися нескладно: 

«У Польщі люблять Вітольда Ґомбровича. У Польщі ненавидять Вітольда Ґомбровича. У Польщі ставляться до нього з небайдужістю, - каже Андрій. - У Польщі - культ Ґомбровича, але культ якийсь дивний, некультовий. Це не Сенкевич, не Кохановський, не Словацький і навіть не Міцкевич. Із них усіх встигли поробити пам’ятники, пам’ятнички, монументики, бюстики, іконки, медальйончики. Освячені історією, ці постаті належать до безсумнівних національних цінностей. З Ґомбровичем набагато важче. Це анти-Міцкевич і анти-Словацький. Перший польський письменник, який спромігся сказати полякам правду про них». 

І хоча «Транс-Атлантик» – єдиний твір Ґомбровича, всі події якого розгортаються поза межами Польщі, проте саме зв’язок з Вітчизною залишається осердям, в яке автор спрямовує вістря свого гротескного письма. 

Як писав про твір сам Ґомбрович, - «Транс-Атлантик» є потроху всім, чого бажаєте: сатирою, критикою, трактатом, грою, абсурдом...». Свого часу роман спровокував гостру критику Ґомбровича з боку співвітчизників. Проте саме ця оповідь (як кожна добра метафора) може сказати них більше, аніж те, що лежить на поверхні.

Джерело зображення - culture.pl

Вітольд Ґомбрович - польський письменник, драматург. Народився в 1904 році у селищі Малошиці у заможній родині. За кілька років разом із родиною переїхав до Варшави, де здобув середню освіту. Згодом закінчив Варшавський університет (отримав ступінь магістра в галузі права), також вивчав філософію та економіку у Парижі. Тривалий час під час другої світової війни жив в Буенос-Айресі (Аргентина), де працював банківським службовцем. До Польщі так і не повернувся.Помер у 1969 році від приступу астми.


27 січня. Початок о 18:30. Вхід вільний.
м. Київ, Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3 (метро «Золоті ворота»)


0 коментарів

Залишити коментар

avatar