21 Вересня 2020, 22:28 | Реєстрація | Вхід
/ Курси та лекції / Експериментальна проза // Український авангард - 29 Листопада 2015

Експериментальна проза // Український авангард

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 29 Листопада 2015 (Неділя)
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце: CLOSER
Адреса: вул. Нижньоюрківська, 31
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1814


В українській літературі експериментальна проза завжди була синонімом авангардної. Письменники експериментували зі змістом і з формою. Започаткували експериментальну прозу 1925 року «сюжетники» — Олекса Слісаренко, Гео Шкурупій та Майк Йогансен. Завдяки їм з’явилися авантюрне і сатиричне оповідання, детектив, «химерна» проза.

Прагнучи виробити нові жанри, письменники спершу деструктували старі форми. Так з’явилися експериментальні романи Шкурупія, Йогансена, Дмитра Бузька, автофейлетон, пародійно-сатиричний роман.

Особливий простір для експериментів дала література факту. Майк Йогансен винайшов своєрідні жанри репортажу й нарису, Олексій Полторацький придумав «фактажі» і репортажну повість, Гео Коляда дав «роман нової конструкції», Гро Вакар написав антиколоніальний роман на основі мемуарів, а Бузько зі спогадів зробив «факто-оповідання».ЛЕКТОР — Ярина Цимбал, літературознавець, науковий працівник Інституту літератури ім. Шевченка НАН України, авторка досліджень з історії української літератури 1920-х років, літературної урбаністики та літературного побуту.


Розклад лекцій циклу "Український авангард"

ЛЕКЦІЇ ПРО ЧИТАННЯ  — це відкритий лекторій від літературної майстерні «Бартлбі і компанія», що створена товариством Cicuta Bookshop.

Ми воліємо відмовитися від читання нецікавих книг, так само як і від розмов про їх авторів. Йтиметься про письменників, які змінюють уявлення про можливості літератури. Про тексти, які вивертають смисли навиворіт, в яких мова винайдений заново. Про те, як ці тексти зроблені, і що потрібно про них знати, щоб читання приносило задоволення.

Лектори — письменники, критики, філологи, літературознавці, культурологи, видавці.
ЛЕКЦІЇ ПРО ЧИТАННЯ відбуватимуться двічі на місяць в арт-центрі Closer.


29 листопада, Початок о 19:00. Вхід: вільний. Київ, CLOSER, вул. Нижньоюрківська, 31

Обов'язкова онлайн-реєстрація - http://goo.gl/forms/pxBkGpyFPs
Якщо ви реєструвалися на попередні лекції «Бартлбі і компанії», вдруге реєструватися не потрібно.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar