21 Вересня 2020, 22:13 | Реєстрація | Вхід
/ Курси та лекції / Михайль Семенко / Лекції про читання / Український авангард - 15 Листопада 2015

Михайль Семенко / Лекції про читання / Український авангард

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 15 Листопада 2015 (Неділя)
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце: CLOSER
Адреса: вул. Нижньоюрківська, 31
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1385


П’єро, Кобзар і більшовик Михайль Семенко

Михайль Семенко почав свій шлях у літературі 1913 року з книжечки символістських віршів. Уже за рік він заявив, що палить свій «Кобзар», — це був сміливий і свідомий розрив з національною традицією. Зі збірок «Дерзання» і «Кверофутуризм» Семенка починається нова доба в українській літературі.

Ранній футуристський Семенко — це П’єро, який задається, кохає і мертвопетлює. Згодом він розробляє революційний футуризм, а повне зібрання своїх віршів 1924 року називає «Кобзар». Від деструктивного панфутуризму Семенко переходить до конструктивної творчості в період «Нової генерації». Однак його революція в галузі форми і поетичної мови не відповідала завданням пролетарського реалізму.

Семенко став новітнім Кобзарем в українській літературі — батьком українського футуризму, проводирем, лідером і натхненником цілого покоління авангардних письменників.ЛЕКТОР — Ярина Цимбал, літературознавець, науковий працівник Інституту літератури ім. Шевченка НАН України, авторка досліджень з історії української літератури 1920-х років, літературної урбаністики та літературного побуту.


Розклад лекцій циклу "Український авангард"

ЛЕКЦІЇ ПРО ЧИТАННЯ  — це відкритий лекторій від літературної майстерні «Бартлбі і компанія», що створена товариством Cicuta Bookshop.

Ми воліємо відмовитися від читання нецікавих книг, так само як і від розмов про їх авторів. Йтиметься про письменників, які змінюють уявлення про можливості літератури. Про тексти, які вивертають смисли навиворіт, в яких мова винайдений заново. Про те, як ці тексти зроблені, і що потрібно про них знати, щоб читання приносило задоволення.

Лектори — письменники, критики, філологи, літературознавці, культурологи, видавці.
ЛЕКЦІЇ ПРО ЧИТАННЯ відбуватимуться двічі на місяць в арт-центрі Closer.


15 листопада. Початок о 19:00. Вхід: вільний. Київ, CLOSER, вул. Нижньоюрківська, 31

Обов'язкова онлайн-реєстрація - http://goo.gl/forms/pxBkGpyFPs
Якщо ви реєструвалися на попередні лекції «Бартлбі і компанії», вдруге реєструватися не потрібно.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar