15 Квітня 2024, 11:38 | Реєстрація | Вхід
/ Конкурс дитячої прози «Напишіть про мене книжку!» - 1 Червня 2015

Конкурс дитячої прози «Напишіть про мене книжку!»

Категорія: «Конкурси»
Дата: 01 Червня 2015 (Понеділок)
Час: 01:00
Місто: Україна
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 3653


У літературі для дітей дуже важливо, щоб юний читач «упізнавав себе» в героях книжок – як то кажуть, ріс разом із цими героями. Однак в українській дитячій літературі, на жаль, останнім часом таких текстів обмаль. Нашим письменникам на зустрічах у бібліотеках і школах не раз доводиться чути від маленьких читачів: «Напишіть про мене книжку!» І це слушно: адже світ сучасної дитини дуже цікавий, а її прагнення незмінно звернені в майбутнє, що відкриває перед письменниками неабиякі художні можливості.

Саме з цією метою українське дитяче видавництво «Фонтан казок» оголошує «літній» всеукраїнський конкурс для письменників, який так і зветься «Напишіть про мене книжку!»Жодних обмежень для авторів немає, до участі запрошуються як відомі письменники, так і дебютанти. Також один автор може подавати на розгляд кілька творів, які відповідають умовам конкурсу, – кожен із цих творів оцінюватиметься окремо.


Умови конкурсу 
для українських дитячих письменників 
«Напишіть про мене книжку!»
 1. за жанром це має бути повість – психологічна, пригодницька, фантастична, фентезійна, проблемна тощо, але саме повість, себто цілісна історія, а не збірка оповідань чи казок, хоч би й з одним і тим же героєм;
 2. у центрі оповіді має бути образ сучасної дитини – її світ, її життя, її мрії і прагнення, її уявлення про майбутнє;
 3. орієнтовна читацька авдиторія: діти середнього шкільного віку;
 4. обсяг тексту: від 70 до 120 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами;
 5. мова твору: українська; тексти іншими мовами не розглядаються;
 6. твір раніше не виходив окремою книжкою, а чи складовою книжки (публікація в літературних журналах усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).
Тексти на конкурс приймаються з 1 червня по 31 серпня 2015 року.

Подавати їх слід в електронному вигляді у форматі doc, docx, rtf або pdf на електронну адресу concurs@fontan-book.com (скринька працюватиме з 1 червня). Разом із текстом в окремому файлі такого ж формату автор подає відомості про себе, обов’язково: ім’я і прізвище та контактну інформацію – телефон і мейл. Увага: у файлі з текстом конкурсної повісті не слід вказувати жодних відомостей про автора!

Конкурс проходить анонімно. Усі листи отримує адміністратор конкурсу.
Адміністратор:

 • перевіряє, чи отриманий твір відповідає викладеним вище умовам конкурсу;
 • реєструє твори, які відповідають умовам, і пересилає файли з текстами конкурсних творів членам журі;
 • веде листування з авторами;
 • після того, як усі члени журі оприлюднили свої висновки про твір, оголошує на спеціальній сторінці у Фейсбуку висновки, яких дійшло журі щодо цього твору.
Відомості про авторів оприлюднюються лише з їхньої згоди, лише про твори переможців – і винятково після того, як твір офіційно оголошено переможцем!

Оцінюватиме подані тексти журі в складі: письменника; критика – експерта з дитячої літератури; учителя; бібліотекаря; представника видавництва «Фонтан казок». Члени журі і члени їхніх сімей, а також працівники видавництва і члени їхніх сімей участі в конкурсі брати не можуть.

Склад журі:

 • Юрій Бедрик, письменник, літературний редактор;
 • Олена Забара, експерт із дитячої літератури; 
 • Оксана Проселкова, учитель української мови і літератури, м. Краматорськ;
 • Ксенія Палій, директор дитячої Бібліотеки на Кавказькій; м. Київ;
 • Іван Андрусяк, письменник, головний редактор видавництва «Фонтан казок».
Кожен член журі оцінює кожен текст за п’ятьма критеріями:

 • художня цілісність і ориґінальність;
 • «розробленість» ключових персонажів, їх розвиток у тексті;
 • виразність і «соковитість» мови твору, її адекватність для дитячого сприйняття;
 • динамічність і «несподіваність» сюжету;
 • проблемна актуальність тексту, перспективи його читацької рецепції.
Максимальна кількість балів, якою один член журі може оцінити один твір, – 5. Максимальна кількість балів, яку може набрати конкурсний твір, – 25.
Оприлюднення результатів конкурсу відбуватиметься «в режимі онлайн» на спеціальній сторінці конкурсу у соцмережі «Фейсбук»: http://facebook.com/ConCurs.fontan/ 

Кожен член журі, прочитавши і проаналізувавши поданий на конкурс твір, особисто на цій сторінці оприлюднює:

 • назву твору;
 • кількість балів, які він цьому творові виставив;
 • коротко, двома-трьома реченнями, свої враження від цього твору.
Таким чином твір вважається розглянутим одразу після того, як усі 5 членів журі оприлюднять на цій сторінці свої оцінки цього твору, – про це окремим дописом сповіщає на цій же сторінці адміністратор конкурсу.

Увага: авторам заборонено листуватися чи в будь-який інший спосіб спілкуватися з членами журі про свій твір до того, як результати голосування журі про цей твір будуть оприлюднені. Адміністратор конкурсу зобов’язаний знімати з розгляду твори автора, який порушуватиме цю вимогу!

Автор твору, який набере мінімум 22 бали, отримує комерційну пропозицію від видавництва «Фонтан казок» на видання його конкурсного твору окремою книжкою, – у цьому й полягає перемога в конкурсі. Кількість переможців необмежена.


Сторінка Конкурсу «Напишіть про мене книжку!» у Facebook: http://facebook.com/ConCurs.fontan/


0 коментарів

Залишити коментар

avatar