23 Травня 2024, 07:01 | Реєстрація | Вхід
/ Конкурс «Напишіть про мене книжку!» - 2018 - 15 Серпня 2018

Конкурс «Напишіть про мене книжку!» - 2018

Категорія: «Конкурси»
Дата: 15 Серпня 2018 (Середа)
Час: 00:00
Вартість: 100 грн.
Місто: Україна
Рейтинг: 3.5
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 8574


На Книжковому Арсеналі стартує літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!»-2018

3 червня 2018 року о 11:00 на «Видавничому майданчику» Книжкового Арсеналу видавництво «Фонтан казок» розпочне новий, четвертий сезон літературного конкурсу «Напишіть про мене книжку!»Запрошуємо вас до участі!


Літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» заснований у 2015 році видавництвом «Фонтан казок» із метою заохотити українських письменників до творення актуальних високохудожніх повістей для сучасних дітей і молодших підлітків – таких повістей, у героях яких сучасні українські діти й молодші підлітки «упізнавали б себе».

Із 2016 року конкурс проходив у двох номінаціях: «Книжка про мене» – для дітей середнього шкільного віку і «Добрі пригоди» – для дітей молодшого шкільного віку. «Упізнавання себе» в героях є неодмінною умовою для творів в обох номінаціях – різниця лише в особливостях вікового сприйняття: молодші підлітки, 9–14 років, хочуть читати книжки справді «про себе» – їм важливо, щоб персонажами таких творів були саме сучасні дівчатка й хлопчики, які діють, мислять, спілкуються, уявляють, фантазують так само, як вони; натомість для молодших школярів, 6–9 років, важливий яскравий, ефектний, сучасний образ, наділений привабливими для сучасної дитини якостями.

Із 2018 року ми запроваджуємо третю номінацію – «Добрі казки». Її потреба зумовлена тим, що, хоч в Україні традиційно є чимало авторів, які пишуть казки́, однак в останні роки на книжковому ринку гостро відчувається брак по-справжньому сучасної, яскравої й ефектної ка́зки, здатної захопити маленьких читачів нового покоління. Завдяки творам-переможцям цієї номінації ми плануємо якісно оновити не лише наші казкові серії «Добрі казки» і «Добре чаклунство», а й серію picture book.

«Фонтан казок» – видавництво відкриттів. Ми зацікавлені у творенні яскравої, в усіх сенсах сучасної української літератури для дітей, зокрема у відкритті нових смислів і нових імен у нашій дитячій літературі – і в цьому сенсі конкурс дає неабиякий шанс проявити себе талановитим авторам-дебютантам. Більшість переможців попередніх років – саме автори-відкриття.

Залишаючи незмінною мету та основну умову – максимальну прозорість і відкритість розгляду рукописів, ми внесли деякі зміни в процедуру проведення конкурсу, висновані з досвіду його попередніх сезонів. Зокрема, для того, щоб отримувати від авторів більш якісно підготовлені тексти й ще на попередньому етапі відсіювати випадкові рукописи, ми запроваджуємо організаційний збір – 100 грн. Певні, що для сумлінних авторів він не стане перепоною, а водночас тих, хто не певен себе, схилить до більш відповідального ставлення до письменницької праці.

Отож, ми оголошуємо про старт четвертого сезону конкурсу «Напишіть про мене книжку!»


УМОВИ КОНКУРСУ ТА ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РУКОПИСІВ

До участі в конкурсі запрошуються українські письменники (громадяни України) – на рівних умовах як відомі автори, так і дебютанти. Єдине обмеження: на час подачі рукопису на конкурс авторові має виповнитися 18 років. Один автор може подавати на розгляд кілька творів, які відповідають умовам конкурсу, притому як в одній номінації, так і в різних – кожен із цих творів розглядатиметься й оцінюватиметься окремо.

Конкурс проходить у трьох номінаціях:

 • «Добрі казки» – твори в жанрі літературної казки;
 • «Добрі пригоди» – повісті для дітей молодшого шкільного віку;
 • «Книжка про мене» – повісті для дітей середнього шкільного віку. 
Вимоги до тексту в номінації «Добрі казки»:

 • за жанром це має бути прозова літературна казка або збірка казок – хоч цикл, об’єднаний спільними героями, а хоч просто збірка, цілісна лише стилістично;
 • читацька аудиторія твору – діти дошкільного і почасти молодшого шкільного віку (орієнтовно від 3 до 8 років);
 • у центрі оповіді має бути яскравий, ефектний персонаж, оригінальний художній образ, цікавий сучасній дитині і близький її світовідчуттю та способу мислення;
 • текст має бути написаний грамотною українською мовою; 
 • твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).
 • обсяг тексту: до 50 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами.
Вимоги до тексту в номінації «Добрі пригоди»:

 • за жанром це має бути повість – себто цілісна історія, а не збірка оповідань чи казок;
 • читацька аудиторія твору – діти молодшого шкільного віку (6+);
 • у центрі оповіді має бути яскравий, ефектний персонаж, оригінальний художній образ, цікавий сучасній дитині молодшого шкільного віку і близький її світовідчуттю та способу мислення;
 • повість має бути написана грамотною українською мовою; 
 • твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).
 • обсяг тексту: від 70 до 250 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами.
Вимоги до тексту в номінації «Книжка про мене»:

 • за жанром це має бути повість або роман – себто цілісна історія, а не збірка оповідань чи казок;
 • читацька аудиторія твору – діти середнього шкільного віку (9+);
 • у центрі оповіді неодмінно має бути образ сучасної української дитини – її світ, її життя, її мрії і прагнення, її уявлення про майбутнє;
 • повість має бути написана грамотною українською мовою; 
 • твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).
 • обсяг тексту: від 120 до 400 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами.
Правила оформлення та подачі рукопису

Конкурс стартує 3 червня 2018 року о 11:00 на «Видавничому майданчику» Книжкового Арсеналу.
Рукописи приймаються на розгляд із 4 червня по 15 серпня 2018 року включно.

Подавати їх слід в електронному вигляді у форматі doc, docx, rtf або pdf на електронну адресу concurs@fontan-book.com (скринька працюватиме з 4 червня). У темі листа неодмінно слід вказати номінацію: «Добрі казки», «Добрі пригоди» або «Книжка про мене». Також у листі слід підтвердити готовність сплатити організаційний внесок.
Разом із текстом в окремому файлі такого самого формату автор подає відомості про себе, обов’язково: ім’я і прізвище та контактну інформацію – телефон і електронну скриньку.

Організаційний внесок

Щоб узяти участь у конкурсі, слід сплатити організаційний внесок – 100 грн. Ця символічна сума покликана підтвердити серйозність намірів автора – адже не секрет, що в попередні сезони ми нерідко отримували «випадкові» рукописи: підготовлені абияк, де текст не відповідав конкурсним вимогам, або був написаний безграмотно, або механічним способом перекладений з іншої мови тощо. Це ускладнювало роботу адміністратора і членів журі, забирало дорогоцінний час, необхідний для розважливого аналізу справді цікавих конкурсних творів. Тож, запроваджуючи організаційний внесок, ми розраховуємо на те, що така мінімальна сума не стане перепоною для сумлінних конкурсантів, однак «дисциплінує» тих, хто ставиться до письменницької праці несерйозно.

Найзручніший для автора спосіб сплати організаційного внеску (переказ із картки на картку, переказ на картку через термінал, поштовий переказ тощо) адміністратор конкурсу обумовлює з автором після отримання рукопису.

Якщо автор подає на розгляд кілька рукописів хоч в одну, а хоч у різні номінації, організаційний внесок сплачується за кожен із них.

Кошти, що надійдуть від сплати організаційного внеску, складуть гонорарний фонд для оплати роботи членів журі конкурсу.

Застереження

Авторам категорично заборонено у будь-який спосіб і під будь-яким приводом спілкуватися з членами журі про свої рукописи, зокрема й повідомляти їм про своє авторство того чи іншого рукопису – до оприлюднення офіційного висновку журі щодо цього рукопису. Порушення цієї умови призведе до зняття рукопису з розгляду; організаційний внесок при цьому не повертається.

Рукописи, які брали участь у конкурсі в попередні роки, навіть допрацьовані, до повторного розгляду не приймаються, оскільки це було б порушенням умови анонімності.
 
ПРОЦЕДУРА РОЗГЛЯДУ РУКОПИСІВ І ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Адміністратор конкурсу
Функції адміністратора конкурсу виконує відповідальний працівник видавництва «Фонтан казок».

Адміністратор:
 • із 4 червня по 15 серпня 2018 року отримує рукописи, які надійшли від авторів на електронну адресу concurs@fontan-book.com;
 • ухвалює рішення про те, відповідає чи не відповідає отриманий рукопис вимогам конкурсу, і повідомляє про своє рішення авторові рукопису на електронну адресу, з якої рукопис був надісланий; 
 • згодом обумовлює з автором, рукопис якого допущений до участі в конкурсі, спосіб сплати організаційного внеску і впевнюється, що організаційний внесок сплачено;
 • реєструє рукописи, допущені до конкурсу, і зберігає в таємниці інформацію про авторів;
 • розсилає членам журі на розгляд файли з конкурсними текстами;
 • адмініструє сторінку конкурсу в соцмережі Фейсбук https://www.facebook.com/ConCurs.fontan;
 • коли всі члени журі прочитають конкурсний рукопис і оприлюднять свої вердикти, адміністратор оприлюднює висновок журі щодо рукопису, який включає всі коментарі членів журі і їхні оцінки, а також загальну суму балів, яку рукопис набрав у конкурсі;
 • листується з авторами рукописів, які визнані переможцями, і з їхнього дозволу повідомляє їхні імена та контакти членам журі, директору та головному редактору видавництва;
 • знімає з розгляду рукописи авторів, які в будь-який спосіб і на будь-якому етапі конкурсу порушили умову конфіденційності.
Адміністратору заборонено:
 • повідомляти будь-кому будь-які дані про автора конкурсного рукопису без його згоди, зокрема й після закінчення конкурсу;
 • вступати в полеміку з авторами або членами журі і (або) трактувати рішення журі.
Журі конкурсу
Допущені до розгляду в конкурсі рукописи розглядає журі в складі:
 • Юрій Бедрик, поет, один із найавторитетніших в Україні літературних редакторів;
 • Катерина Зайцева, літературознавиця, доктор філософії, фахівець із сучасної української літератури для дітей; завідувач відділу координації культурно-освітніх проектів та інформаційного наповнення Центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для дітей  м. Києва;
 • Діана Мельникова, учителька української мови і літератури, письменниця, переможниця конкурсу «Напишіть про мене книжку!» 2016 року;
 • Вікторія Поліщук, літературний критик, організаторка літературних заходів, бібліотекарка ЦБС м. Кропивницького;
 • Іван Андрусяк, поет, дитячий письменник, головний редактор видавництва «Фонтан казок». 
Кожен із членів журі:
 • отримує від адміністратора конкурсу файли з рукописами, прийнятими на конкурс;
 • читає рукописи, формулює свій короткий висновок щодо кожного з них, виставляє кожному відповідний бал (від 0 до 5);
 • на сторінці конкурсу в соцмережі Фейсбук https://www.facebook.com/ConCurs.fontan особисто оприлюднює щодо кожного рукопису свою оцінку та короткий аргументований висновок.
Кожен член журі оцінює кожен текст за п’ятьма критеріями:
 • художня цілісність і оригінальність;
 • «розробленість» ключових персонажів, їхній розвиток у тексті; для номінації "Добрі казки" ­яскравість і оригінальність ключових персонажів;
 • виразність і «соковитість» мови твору, її адекватність для дитячого сприйняття;
 • динамічність і «несподіваність» сюжету;
 • проблемна актуальність тексту, перспективи його читацької рецепції.
Членам журі заборонено у будь-який спосіб спілкуватися з авторами про їхні подані на конкурс рукописи – доти, доки не буде оголошено офіційного рішення журі щодо цього рукопису. Якщо автор намагається поспілкуватися з членом журі про свій рукопис до того, як було оприлюднено результати голосування щодо цього рукопису, – член журі зобов’язаний повідомити про це адміністраторові конкурсу.
 
Процедура розгляду

Розгляд рукописів проводиться у два етапи.
 
На першому етапі:
 • прийнятий до розгляду рукопис (без інформації про автора) адміністратор конкурсу відправляє двом довільно обраним членам журі; згодом наступний рукопис відправляється двом іншим членам журі – так, щоб на кожного члена журі припадало однакове навантаження, а також так, щоб кожен наступний рукопис розглядала різна пара членів журі;
 • обрані члени журі читають рукопис і на сторінці конкурсу в соцмережі Фейсбук https://www.facebook.com/ConCurs.fontan особисто оголошують свою оцінку і коротке її обґрунтування;
 • рукопис, який на першому етапі набирає від 0 до 7 балів включно, вважається розглянутим, адміністратор на сторінці конкурсу оголошує висновок щодо нього, і троє інших членів журі його вже не читають – адже математично він таким чином уже втрачає шанси на перемогу (максимальний бал 5*5=25, тобто якщо два члени журі дають 7, то максимум буде 3*5+7=22, тобто твір вже не набере необхідні 23 бали);
 • до другого етапу допускаються рукописи, які на першому етапі набрали від 8 до 10 балів.
На другому етапі:
 • рукопис, який пройшов перший етап, читають троє інших членів журі і на сторінці конкурсу в соцмережі Фейсбук https://www.facebook.com/ConCurs.fontan особисто оголошують свою оцінку і коротке її обґрунтування;
 • щойно всі члени журі оприлюднили свій вердикт щодо рукопису, адміністратор офіційно на цій самій сторінці оприлюднює суму балів, яку набрав у конкурсі цей рукопис (включно з балами, набраними на першому етапі), а також усі коментарі членів журі;
 • рукопис, який набрав мінімум 23 бали, автоматично стає переможцем конкурсу.
Переможці

Твір, який набрав мінімум 23 бали, оголошується переможцем конкурсу.
Ім’я автора рукопису-переможця адміністратор конкурсу оприлюднює лише з його дозволу.
Автор отримує комерційну пропозицію від видавництва «Фонтан казок» на видання його конкурсного твору.
Кількість переможців необмежена.
Рукописи-переможці, автори яких приймуть комерційну пропозицію від видавництва «Фонтан казок», будуть видані книжками у серії «Книжка про мене», «Добрі пригоди», «Добрі казки», «Picture book» або іншій серії видавництва.


Умови конкурсу також можна прочитати на сайті видавництва «Фонтан казок» - fontan-book.com/nashi-aktsiyi/literaturnyj-konkurs-napyshit-pro-mene-knyzhku...


0 коментарів

Залишити коментар

avatar