26 Лютого 2021, 12:13 | Реєстрація | Вхід
/ Події / 24 вересня: Презентація збірки Драґіци Райчич «Integracion» (м. Київ) - 22 Вересня 2014

24 вересня: Презентація збірки Драґіци Райчич «Integracion» (м. Київ)

Категорія: «Події»
Дата: 22 Вересня 2014 (Понеділок)
Час: 11:12
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 89224 вересня у київській книгарні «Є» відбудеться презентація збірки Драґіци Райчич «Integracion» у перекладах Марка Бєлорусця та Олександри Григоренко.Учасники: Марк Бєлорусець (перекладач, Київ), Олександра Григоренко (перекладачка, Полтава), Михайло Бриних (письменник, Київ), Катерина Калитко (поетка, Вінниця)
Модерує: Неля Ваховська (перекладачка, Київ)Хорватську поетку-мігрантку Драґіцу Райчич швейцарська літкритика від початку проголосила сенсацією: «Прибиральниця пише вірші!» Тривала боротьба письменниці проти такої екзотизації призвела до пом’якшення формулювання: тепер її представляють як поетку, що «винаходить мігрантську мову», адже авторка (лауреатка численних літератуних премій) пише німецькою, вивченою на слух. Так мова стає її індивідуальним поетичним і політичним викликом, а помилки – не лише слідами соціальної проблематики, але й метафорами, символами літературного громадянства та опору.

Тож чи дійсно мігранти мають окрему мову? Чи мають окрему мову жінки? Біженці? Бідняки? Що відбувається з поезією, коли її пишуть політично ангажованою мовою, і чи надається вона до перекладу? Чи проникає Хорватія у швейцарську німецьку і що вона з нею чинить? Про ці та інші запитання дискутуватимуть перекладачі першої книжки Драґіци Райчич в Україні Марк Бєлорусець та Олександра Григоренко, а також поетка Катерина Калитко і письменник Михайло Бриних.


24 вересня. Початок о 18:30. Київ, вул. Лисенка, 3, Книгарня "Є"


0 коментарів

Залишити коментар

avatar