02 Грудня 2023, 00:51 | Реєстрація | Вхід
/ Літературна премія імені Михайла Масла 2023 - 1 Грудня 2023

Літературна премія імені Михайла Масла 2023

Категорія: «Конкурси»
Дата: Вчора (П'ятниця)
Час: 00:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Україна
Рейтинг: 3.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1465


Із 1 вересня 2023 року оголошено конкурс на літературну премію, встановлену Шрамківською територіальною громадою (Черкащина) на пошану Михайла Масла (1918-1984), талановитого поета і вчителя з цих країв, члена Спілки письменників України, автора десяти поетичних збірок, очевидною художньою домінантою в яких стало мистецьке зображення сільського світу, краси природи, багатства рідної землі, невтомності й житейської мудрості селянина-хлібороба.

Премія встановлена за підтримки Черкаської обласної організації НСПУ для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, до створення високохудожніх поетичних і прозових творів про українське село, красу рідної природи (пейзажна та натурфілософська лірика) та працю на українській землі.

Премія присуджується у двох номінаціях:

  • 1) за кращий художній твір молодого автора (віком до 35 років), зміст якого відповідає вказаним тематичним вимогам;
  • 2) за кращий художній твір, зміст якого відповідає вказаним тематичним вимогам.
Грошовий еквівалент Премії встановлюється в розмірі 10.000 (десять тисяч) гривень у кожній номінації.

Конкурс на здобуття премії оголошується щорічно 1 вересня. Прийом робіт на конкурс закінчується 1 грудня. Із 1 грудня до 1 січня  проводиться громадське обговорення творів, поданих на конкурс. Хід конкурсу та його підсумки висвітлюються в засобах масової інформації.

До участі в конкурсі допускаються книги чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх 3-х років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, широкого кола читачів. Мова творів – українська.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або декілька творів одного автора. Посмертно і повторно премія не присуджується.

Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає до конкурсної комісії (за адресою: с. Шрамківка Золотоніського р-ну Черкаської обл., вул. Незалежності, 16, e-mail: rada-shr@ukr.net) такі документи:

  • офіційне подання з формулюванням позиції та її короткою мотивацією;
  • п’ять примірників представленого твору чи творів, які згодом будуть передані до бібліотек Черкащини;
  • рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності);
  • творча характеристика на автора-претендента;
  • протокол засідання установи чи організації, яка висуває кандидатуру.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar