Друга панельна дискусія з циклу розмов «Що сьогодні робить нас спроможними?», ініційованих Києво-Могилянською Бізнес-Школою та видавництвом «Лабораторія», присвячена обговоренню цінностей.
Завдяки спадку Рональда Інґлегарта маємо інструменти регулярно вимірювати і порівнювати цінності у різних країнах, у різні проміжки часу (World Values Survey, European Social Survey, Eurobarometer, тощо).
Зрештою вочевиднилося: завжди ідеться про двохосьові культурні виміри, в котрих секулярно-раціональні цінності протиставлені традиційним, а цінності самовираження — цінностям виживання.
Цінності розвиваються, міняються, цінності мігрують. Апріорно можемо визначити досить легко, хто в якій ситуації в якій парадигмі себе мислить — на рівні щоденних практик. Але коли це стосується спільнот і суспільства, то розкрити знакову перевагу певної осі цінностей, буде не так вже й легко.
Зрозуміти, що для нас є важливим. Сформулювати, що є важливим для людини, з котрою кооперуємося, а отож зрозуміти людину саме в тій ролі, в котрій вона зараз із нами взаємодіє. Навряд для цих процесів буде контекст адекватніший за спроможність розрізняти «добре», «бажане» і «гідне» та готовність реагувати на ситуацію, керуючись розділеними цінностями.
Книжки від видавництва «Лабораторія» до теми:
- Скотт Кауфман «За межами піраміди потреб. Новий погляд на самореалізацію»
- Гері Гемел, Мікеле Заніні «Людинократія. Створення компаній, у яких людини — понад усе»
- Олівер Беркмен «Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних»
Реєстрація: https://kmbs.ua/ua/events/Values-24-11
Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/923353641890146/