21 Грудня 2024, 15:55 | Реєстрація | Вхід
/ 9-12 грудня | Шостий фестиваль «Дні есеїстики» - 12 Грудня 2024

9-12 грудня | Шостий фестиваль «Дні есеїстики»

Категорія: «Фестивалі»
Дата: 12 Грудня 2024 (Четвер)
Час: 17:00
Вартість: Обов'язкова реєстрація
Місто: Київ
Місце: kmbs big space
Адреса: вул. Волоська 12/4, 7 корпус
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 167


"Дні есеїстики" пройдуть 9-12 грудня в межах Премії імені Юрія Шевельова, тематика цьогорічного мініфестивалю — "Цінність тяглості”. Також 16 грудня презентують книжку "Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”, а 17 грудня вручать Премію імені Юрія Шевельова – за традицією у день народження автора. 


9-12 грудня у Києві у приміщенні Києво-Могилянської Бізнес-Школи [kmbs] відбудеться шостий фестиваль "Дні есеїстики". Усі події також можна буде переглянути онлайн – на Facebook-сторінках Українського ПЕН та kmbs. 

У межах "Днів есеїстики" заплановані дискусії, лекції та розмови з українськими авторами-есеїстами. Тематика цьогорічного мініфестивалю — "Цінність тяглості". Кураторка "Днів есеїстики" 2024 журналістка та книжкова оглядачка Орися Грудка ділиться своїм поглядом на програму: 

"Шостий фестиваль "Дні есеїстики” особливий тим, що цьогоріч буде представлено проміжний підсумок пʼяти попередніх фестивальних програм: доповнену і адаптовану до текстової форми збірку лекцій та інших матеріалів про жанр есею. Кілька авторів у цій книжці повторюють, що в Україні есеїстика не могла існувати в тоталітарну совєтську добу. А Премія Шевельова, до якої приурочено цей фестиваль, не могла, як зауважує Микола Рябчук, виникнути раніше ніж у 2010-х: для нагородження найкращих зразків есеїстики цей жанр мав розвинутися і сформуватися в умовах свободи, а надто — мали зʼявитися читачі цього жанру. 

Уже традиційною для фестивалю є увага до української есеїстики XX століття, переважно еміграційної. У другий день почуємо лекцію Олександра Савчука про ідентичність Шевельова і його нерустикальну українськість. До постаті Шевельова звернеться і Борис Філоненко у лекції про есеїстику та сучасне мистецтво. Візуальний напрямок на цьому фестивалі продовжить дискусія про кіноесеїстику — ця тема доповнить пʼятирічну розмову про есеїстику на території неписьмових жанрів (зокрема на попередніх фестивалях йшлося про радіо- і фотоесеїстику). Почуємо думки і від режисерок, і від кінокритиків. 

Під час дискусії про есеїстику в часі великих зрушень у другий день фестивалю будемо роздивлятися довкола, протягуючи нитки у майбутнє. У блоці трьох авторських лекцій, які традиційно відкриють фестиваль, окрім згаданої лекції Бориса Філоненка, почуємо від Остапа Сливинського про природу есею: як есей може бути мандрівкою і як подорож стає есеєм. А письменник і військовий Богдан Коломійчук розповість про письмо на межі, звертаючись зокрема до точок екстремуму, про які писала Сьюзен Зонтаґ, і до гострих досвідів нашого сьогодення”.


ПРОГРАМА "ДНІВ ЕСЕЇСТИКИ" 2024 року

9 грудня (понеділок) 

Серія авторських лекцій

17:00 — Остап Сливинський. Лекція "Homo peregrinus. Есей як подорож і подорож як есей”
18:15 — Борис Філоненко. Лекція "Комар Шевельова. Есеїстика та сучасне мистецтво”
19:30 — Богдан Коломійчук. Лекція "Творчість на межі”

Адреса: м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус Києво-Могилянської академії, 4 поверх, kmbs big space (вхід з вул. Сковороди).
Для відвідування подій, будь ласка, заповніть реєстраційну форму.

10 грудня (вівторок)

17:00 — Олександр Савчук. Лекція "Юрій Шевельов: нерустикальна українськість”
18:30 — Дискусія "Есеїстика у часі великих зрушень”
Учасники: Катерина Зарембо, Андрій Любка (онлайн), Артем Чех, Мирослав Лаюк.
Модераторка: Оксана Форостина

Адреса: м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус Києво-Могилянської академії, 4 поверх, kmbs big space (вхід з вул. Сковороди). 
Для відвідування подій, будь ласка, заповніть реєстраційну форму. 

11 грудня (середа)

18:00 — Розмова "Есей як джаз: пам’яті Олега Лишеги”
Учасники: Тарас Пастух, Богдана Матіяш, Юрко Прохасько
Модераторка: Роксоляна Свято.

Адреса: м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус Києво-Могилянської академії, 4 поверх, kmbs big space (вхід з вул. Сковороди).
Для відвідування події, будь ласка, заповніть реєстраційну форму.

12 грудня (четвер)

17:00 — Розмова про кіноесеїстику та межі візуального
Учасники: Ірина Цілик, Дар’я Бадьйор, Сергій Ксаверов, Марія Стоянова (онлайн).
Модераторка: Ірина Славінська

Адреса: м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус Києво-Могилянської академії, 4 поверх, kmbs big space (вхід з вул. Сковороди). 
Для відвідування події, будь ласка, заповніть реєстраційну форму.

16 грудня (понеділок) о 18:00 буде презентована книжка "Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”, у якій 27 знаних есеїстів, письменників, журналістів та дослідників міркують про відкритий, невловимий і засадниче суб’єктивний жанр есею. Видання є підсумком п’яти років фестивалю "Дні есеїстики”, започаткованого у 2018 році. Книжка вийде у світ у грудні 2024 року у видавництві "Дух і Літера” в серії "Бібліотека Українського ПЕН” і серії Києво-Могилянської Бізнес-Школи "Ще”, упорядниця — Орися Грудка. Усі деталі про видання оголосимо незабаром. 

Адреса презентації: м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус Києво-Могилянської академії, 4 поверх, kmbs big space (вхід з вул. Сковороди).
Для відвідування події, будь ласка, заповніть реєстраційну форму.

17 грудня (вівторок) о 18:00 відбудеться церемонія нагородження лауреата Премії імені Юрія Шевельова 2024 року. Трансляцію можна буде дивитися онлайн на Facebook-сторінках Українського ПЕН та Києво-Могилянської Бізнес-Школи. Деталі оголосимо незабаром.


"Дні есеїстики" — мініфестиваль, покликаний популяризувати жанр есею, привертати увагу до творчості найвідоміших авторів-есеїстів, а також вводити українську есеїстику в загальносвітовий контекст. Фестиваль проводиться щороку в межах Премії імені Юрія Шевельова.

Організатори "Днів есеїстики”: Український ПЕН та Kyiv-Mohyla Business School [kmbs].
Засновники Премії: Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, Видавництво "Дух і Літера", Центр юдаїки, Український науковий інститут Гарвардського університету


0 коментарів

Залишити коментар

avatar