08 Грудня 2021, 20:16 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація книжки Юлії Мусаковської в Тернополі - 2 Жовтня 2021

Презентація книжки Юлії Мусаковської в Тернополі

Категорія: «Події»
Дата: 02 Жовтня 2021 (Субота)
Час: 15:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Тернопіль
Місце: Na пошті
Адреса: вул. Чорновола, 4
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 111


«Бог свободи» вирушає в Тернопіль! 2 жовтня о 16:00 «Na пошті» (Тернопіль, вул. Чорновола, 4) Юлія Мусаковська презентуватиме поетичну збірку «Бог свободи». Модеруватиме подію амбасадор літератури Юрко Матевощук.

В усі часи були і будуть ті, хто вірять у божественну природу свободи, готові платити за неї своїм спокоєм, і навіть життям. У новій книжці Юлії Мусаковської — історії становлення, боротьби і трансформації, коли повсякденне стає силою, а сила перетворюється на вразливість. Хиже лисеня в нагрудній кишені — одна з ключових метафор цієї поезії.

Вірші Юлії створюють відчуття всеоб’ємного життя, вони знайомлять з ліричними героями, що обирають свободу, що вчаться обирати себе. Авторка працювала над цими текстами протягом 6 років; чітка, лаконічна і водночас об’ємна поезія – це певний підсумок, зріз персональних та історичних подій, досліджування меж своєї любові, країни.

Поетка розповідає про основний лейтмотив збірки: 
«Бог свободи дає тобі ключі від усіх дверей, але залишає сам на сам із тим, що за ними. Cвобода – це право на вибір. Відповідальність за наслідки цього вибору неминуча, але його існування – найвища цінність, яку ми надто часто сприймаємо за належне. В основі цієї книжки лежать реальні історії з минулого і теперішнього, в тому числі й особисті, родинні, які мені важливо було розповісти. Історії виборювання свого шляху, які з різних причин залишаються непоміченими, губляться у гущавині подій, фактів та імен, розчиняються у вирі буденності. Ці тексти – як відверті розмови в ефірі блукаючої радіохвилі».

Юлія Мусаковська – поетка, перекладачка. Авторка чотирьох поетичних збірок: «Чоловіки, жінки і діти» (2015), «Полювання на тишу» (2014), «Маски» (2011), «На видих і на вдих» (2010). Вірші перекладені англійською, шведською, іспанською, польською, литовською, болгарською, російською, німецькою мовами та на іврит. Твори публікувалися у журналах «ШО», «Кур’єр Кривбасу», «Київська Русь», «Четвер», RADAR та ін., у різноманітних альманахах та антологіях. Перекладає шведську поезію українською та сучасну українську поезію англійською мовою. Мешкає у Львові, працює у сфері інформаційних технологій.0 коментарів

Залишити коментар

avatar